nk_12321

Azi mi'am bagat nasul sub o capota de S80

8 posts in this topic

Azi mi'am bagat nasul sub o capota de S80 mai exact un D5 nu am altceva de zis decat opera de arta.... simplu si frumos..... era dotata cu tot ce poate avea un S80 mai putzin banchete fatza reglabile electric.... m'am indragostit.... Proprietarul mi'a spus ca motorul este garantat la "o groaza de KM" zic o groaza ca mi'i frica sa zici exact numarul de KM... (sa nu fiu luat in ras) este adevarat????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

650.000 parca

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu ajunge la cifra lui... dar este si asha impresionant

Share this post


Link to post
Share on other sites

700.000km motor dus la reprezentanta din Szeget. Cum a facut atata cu un D5 nu ma intrebati....Oricum si cei din reprezentanta stiau ca pe aici se invarte perioada lor de viata si nu au fost mirati deloc. Eu 700.000km nu fac intr-o viata  ;D Cred ca nici in 2 vieti  :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropoo motoare Volvo . In privinta asta pot spune ca am vazut , am mai spus-o aici pe forum , masini care au depasit 1 milion de km . Si asta numai cu anumite schimbari obisnuite . Bujii , ulei , si service-ul facut regulat la reprezentanta Volvo . Mentionez ca acestea sunt taxiuri . Cu toate acestea aceasta marca scade mai mult la pret decit altele . Cu toate ca sunt full obtions . Care sa fie oare motivul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci zicetzi ca este posibil sa faci 1 milion de km????  :wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu asi fi vazut asta , si nu numai o data , nu asi spune . De cite ori merg cu taxiul sunt curios sa vad cit au mers masinile . Si aici toate sunt Volvo . Cind vad 800.000 de km este ceva normal . De multe ori intreb taximetristii despre asta . Si pt. ei e ceva obisnuit . Calculeaza ca aici un sofer taxi face intre cam 500 km zilnic  cel putin .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu un S80 D5 si spun cu tot sufletul ca e masina cea mai "adevarata" pe care am avut-o! Fara exagerare! Ma incanta din toate - 1 punctele de vedere. Nu e 4x4 modelul meu! :D

aaa ... e vb de s80 1, asta nou nu-mi place pe afara, in schimb interiorul e mortal!

In ceea ce priveste motorul, cred ca eu am avut un mare, imens, ghinion. Eu am schimbat motorul D5 de pe masina cu un alt D5.

Sa va povestesc in cateva cuvinte ce s-a intamplat: rupt curea AC, intrat peste distributie, motor caput! ... de ce nu l-am refacut pe ala? ... pai, chilasa fisurata, suportul pe care sta o rola de la distributie retezata, 5 dinti de la volanta retezati! ... si inginerul din service a fost mirat de cate s-au intamoplat! ... am gasit un motor D5 cu 30.000km si l-am implementat p masina (m-a costat 3.500 E, motorul). Asta e!

Cel mai tare ma impresioneaza la Volvo cum pune puterea si cuplul pe strada! ... mai rar! ... poate la masinile americane am mai simtit asta, dar acolo e v de motoare cu cilindree mai mare cu mult!

JOS PALARIA S80!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now