Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

emi-act

VAND S60 R

21 posts in this topic

abia il luasem...o urgenta financiara majora ma impinge la asta.

vand s 60 r. stiti cu totii ce dotari are si ce poate face masina asta. poate fi verificata oriunde (volvo romania sau orice service care au mai vazut o masina de genul asta).

accept si schimb (de preferat tot volvo, dar ceva care sa nu depaseasca 10-15 mii.)

eu vreau 25 de mii pe ea (pe autovit e 25.900),masina e 2004, cu 68.000 km. cu un posesor de volvo cred ca ne putem intelege.

telefon 0723 822 432.

post-1368-1287784937861_thumb.jpg

post-1368-128778493805_thumb.jpg

post-1368-12877849383024_thumb.jpg

post-1368-12877849385491_thumb.jpg

post-1368-12877849387789_thumb.jpg

post-1368-1287784937861_thumb.jpg

post-1368-128778493805_thumb.jpg

post-1368-12877849383024_thumb.jpg

post-1368-12877849385491_thumb.jpg

post-1368-12877849387789_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai da si tu ceva detalii, de unde provine masina ? un scurt istoric ,ceva chestii. m-ar interesa eu am S60 2002 poate facem ceva ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu sunt interesat...

insa, intr-adevar, putine detalii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce inseamna putine detalii?

e un numar de telefon acolo.

ce detalii se doresc scrise aici pe forum?

imi cer scuze, poate sunt putin agresiv, dar este foarte usor sa dai un telefon. sau un bip si sun eu inapoi.

cine nu are bani de un simplu telefon, propun sa se orienteze spre alta masina (asta s-ar putea sa fie cam scumpa pentru el).

scuze din nou celor care m-au sunat si cu care am vorbit.

orice informatii sunt disponibile cu mare caldura la mine, sau la volvo romania

cu drag,

emanuel

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o masina exceptionala. Consumul e mare... dar pentru cine vrea andrenalina... acest aspect nu mai conteaza. In oras consumul ajunge la peste 18 litri (e vorba de Bucuresti). Eu prefer dieselul pentru ca e mult mai economic... desi are jumatate din puterea R-ului. Daca n-as tine cont de consum... mi-as lua R. Pentru placerea de a conduce... merita. Pe mobile.de pretul ei e incepe de la 17999 euro. Pe Autovit preturile sunt mult umflate. Nu ar trebui sa te simti ofensat ca ti se cer detalii aici. E un forum cu discutii interactive, majoritatea membrilor sunt impatimiti ai marcii. Nu cred ca se pune problema sa nu aiba cineva bani de telefon. Aici iti faci cea mai buna reclama si o poti vinde mai usor... dar nu uita ca noi cunoastem aceste masini foarte bine. Cred ca nici tu nu mai faci fata din moment ce vrei s-o schimbi cu una mai ieftina. Pe tine nu te vad prea activ pe forum. Ai un mesaj de acum o luna in care-ti lauzi masina, apoi mesaje in care vrei s-o vinzi. Ca moderator pentru sectiunea S60 nu pot sa nu tin seama de acest fapt. Succes la vanzare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cat consuma ?  numai atat ? 18 l/ urban .?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar un pasionat ti-o va cumpara - si tu stii deja asta. Eu in locul tau, as da toate detaliile posibile si imposibile AICI, pe acest forum de oameni iubitori de aceasta marca, si poate cine stie-o vei vinde chiar aici.

Nu pierzi nimic daca dai toate informatiile cerute, nu ?

Ca o paranteza-cine a cautat un s60r (stie el de ce a vrut motorul asta) si a avut bucuria sa-l aiba si sa-l conduca, nu inteleg de ce ar vrea sa-l dea si sa-si ia ...ce ? Tu stii mai bine ce faci, oricum.

Bafta la vanzare !

Share this post


Link to post
Share on other sites

inseamna ca a mea consuma bine 12-13  l de gpl prin oras ,

Share this post


Link to post
Share on other sites

abia astept sa-mi iau r-ul ala,  mai dureaza putin , e vb de  finante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hello la toata lumea. am fost plecat in concediu, de aia n-am mai intrat.

deci.

1. conform computerului nu sare de 12.9 in oras nici s-o bati. in oras nu te poti rasti la ea cum trebuie si in trafic bara la bara nu sare de 12.9. seara cand e liber, (noaptea), tot cam asa consuma (se face un mixt intre acceleratie si perioadele in care mergi cu a 3-a sau a 4-a)

pt cine nu stie, turbina intra pe la 2800rev

2. pe mobile or incepe preturile de la 17.999 (adica de la 18 !!!) + vreo 600 drumul + vreo 300 asigurarile de drum + vreo 1600 taxa de mediu (ajungi cu tot cu inscris pe la 21 de mii. si astea sunt cu km multi. una cu km cati are a mea incepe pe la 25. iar care nu crede e liber sa verifice.

3. sustinerea financiara nu e o problema, din pacate pentru mine am o altfel de urgenta. sper sa o rezolv cat mai repede si atunci masina nu mai este de vanzare.

4. pentru cei interesati pretul a scazut la 23.900

5. cine nu crede ce spun aici este liber sa vina la o proba oricand si vorba lui matwhether (Put your money where you're mouth is!)

6. aia nu e din maramures e din salaj si daca te uitai mai cu atentie are 160 !!! de mii. (adica cu 100 !!! de mii mai multi km decat a mea!)

7. bafta la toata lumea.

8. imi cer scuze pentru felul putin agresiv dar ma enerveaza la culme comentariile atotcunoscatoare si clarviziunile legate de masinile altora. m-am intalnit cu niste oameni la intalnirile volvo, ei au vazut masina, ne-am imprietenit si totul a fost ok. comentarii forumiste de genul "si eu","frate las-o moarta", "eu stiu de la un prieten","in germania e mai ieftin", cred ca sunt facute pentru alte tipuri de forumuri nu al unul de volvo.

asfalt uscat la toata lumea

Share this post


Link to post
Share on other sites

emi. nu lua tot ce citesti in legatura cu masinutza ta - de rau, oamenii isi spun parerile, ca de-aia sintem o tara "libera".

Eu ti-am spus, rabdare si poate o vei vinde. Insa Volvo nu este o masina care sa o vinzi peste noapte, cu atit mai mult cind iti arde buza si ai nevoie sa o dai repede, stiai asta.

Mai e si faza cu banii...cine are 24000 de euro in pocket nu cred ca-si ia masina SH in romania, oricit de bine ar arata sau oricit de bine a fost intretinuta. Parerea mea. Poate doar un cunoscator de S6OR, cum am mai zis.

Bafta la vinzare !

Share this post


Link to post
Share on other sites

sustin matrixule. doar la faza cu consumu' mi-a sarit baschetii si la pareri de la oameni care nu au avut R.

nici nu ma asteptam sa o dau peste noapte, chiar sper sa nu o mai dau, poate rezolv si fara.

anyway, thanks for supporting la cei care o fac, iar la cei care n-o fac, (cu riscul de a repeta) put your money where you're mouth is!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un 4x4 de 1600 kg cu motor de 2500 turbo si 300Cp papa cel putin 15l/100 km in oras . S60R are injectoare de 465 cm3/min ceea ce inseamna ca poate consuma un rezervor de 70l in 40 min pe circuit la forja maxima.

Oricum consumul nu e important la o astfel de masina. Cine o cumpara o face pentru ceea ce reprezinta litera R si pentru faptul ca este o limuzina sport care poate fi foarte confortabila si rapida. Si eu doresc sa am aceasta masina  (f. mult) dar deocamdata ma multumesc cu T5-ul meu.

BAFTA la vanzare Emi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

din ce vad eu , toti intreaba nici unul nu are bani sa o cumpere  ;D oricum ia cam 14-15  in bucuresti din ce am vazut eu la un amic , oricum e un consum decent fatza de ce poate ..oricum o vei vinde cu greu si in nici un caz aici , majoritatea masinilor membrilor de aici nu depasesc 10 000-15 000 euro cu cateva exceptii care si le-au cumparat noi si toti vor consumuri cat mai mici undeva pe la 10-11L/km maxim , membri forumului par niste oameni de treaba doar ca nu cred ca au puterea financiara sa te scape de masina..incearca sa o vinzi pe situri din strainatate , poate gasesti un pasionat sa o cumpere , din cate stiu cei din statele unite mai cumpara din europa pt ca au mai putini km decat masinile lor care fac cateva sute de km zilnic

succes in vanzare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc. Pertinent si la subiect. (post care sa poate pune la rubrica "Asa da", de luat exemplu).

Bai...sper si eu sa fie bine. Eu sincer as prefera sa n-o mai vand. Nu prea se gasesc, si care se mai gasesc au multi km. Nu m-am agitat pe site-uri din strainatate, probabil chiar din cauza asta. Sper sa reusesc sa rezolv problema in alt fel.

Am vazut ca ai T5. Daca ne vedem prin oras vreodata, da si tu cu farurile, si poate avem timp sa ne oprim!

Asfalt uscat la toata lumea

Share this post


Link to post
Share on other sites

toata lumea vad ca intreaba de consum,cred ca la o masina ca asta nu in consum se discuta e ca si cum iti iei mclaren si intrebi de consum :D vrei consum redus un diesel foarte mic,iar de consumat consuma cum ii dai sa manince,eu de exemplu am un s60 d5din 2003 masina in oras nu imi sare de 7 si un pic si merg zic eu des in bucuresti,iar afara tot mie imi consuma intre 4,5si 11 primul fiind la un mers normal pana in 120km fara depasiri grave ca omul de rand,iar 11 buc constanta cu pedala lipita de podea,asa ca domnia se plateste vrei masina vrei sport dar sa nu consume nu prea da ecuatia asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc. Pertinent si la subiect. (post care sa poate pune la rubrica "Asa da", de luat exemplu).

Bai...sper si eu sa fie bine. Eu sincer as prefera sa n-o mai vand. Nu prea se gasesc, si care se mai gasesc au multi km. Nu m-am agitat pe site-uri din strainatate, probabil chiar din cauza asta. Sper sa reusesc sa rezolv problema in alt fel.

Am vazut ca ai T5. Daca ne vedem prin oras vreodata, da si tu cu farurile, si poate avem timp sa ne oprim!

Asfalt uscat la toata lumea

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai exact sunt 7 in romania. au fost facute o serie de 5000 de exemplare in toata lumea, doar o mie sunt in europa, si restul in america. (asta stiu din date oficiale care sunt verificabile pe net)

asa ca... sa vedem ce ne rezerva viitorul!

ma bucur ca ti-ai luat R.

si acum poti sa incepi sa faci subaru hunting!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites