Sign in to follow this  
Followers 0
contdezactivat

Un sfat va rog

8 posts in this topic

Doresc si eu un sfat ptr bucsile de la bratele fata.

Anul trecut le-am schimbat de 2 ori si se pare ca acum trebuie sa le schimb din nou.

Asta in conditiile in care de la ultima schimbare am facut maxim 25K. ma dispera situatia si vrea sa stiu ce e de facut.

M-am oferit sa schimb si bratele, ca de, masina are 250k la bord si nu stiu daca au fost schimbate vreodata dar mi s-a spus din mai multe locuri ca nu e cazul.

Bucsile cica au fost originale, trebuie sa cred pe cuvant...

Astept un sfat bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci schimba drumurile...Mai in gluma mai in serios,ia in calcul si asta.Daca iei borduri si gropi la greu,mare lucru ca te tin si 25.000km.Si crede-ma ...pe cuvant sa nu mai crezi pe nimeni in ziua de azi... 8).

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am facut o adaptare si pun bucsi de mondeo(18lei bucata)  ;)

Am mai auzit pe cineva ca si-a pus bucsi de Golf 2, cica se potrivesc perfect...  ??? nu stiu daca pe fata sau pe spate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

F interesant. Cred ca o sa apelez si eu in curand la lucruri din astea.

M-am lamurit: daca incerci sa faci o treaba pe piese originale si reprezentante Volvo = bani aruncati pe fereastra. De acum incolo o sa ma orientez inspre piesele si service-urile cele mai ieftine, tot acolo iesi. Si nici nu mai am de gand sa investesc in masina, cat ma duce, ma duce. In Romania, e goana dupa vant sa incerci sa obtii servicii de calitate, te alegi numai cu preturi mai mari ca in afara.

Incep sa nu ma mai simt atat de norocos ca conduc un Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca gandesti un pic deplasat... varianta pe care am ales-o eu este datorita faptului ca nu am vrut sa cumpar brate cu totul, pentru ca importatorii romani nu pot trai din adaosuri normale, iar in alta ordine de idei, am avut multe marci de masini(si inca mai am, inclusiv volvo) si cu toate astea am respect fata de marca asta.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca gandesti un pic deplasat... varianta pe care am ales-o eu este datorita faptului ca nu am vrut sa cumpar brate cu totul, pentru ca importatorii romani nu pot trai din adaosuri normale, iar in alta ordine de idei, am avut multe marci de masini(si inca mai am, inclusiv volvo) si cu toate astea am respect fata de marca asta.... ;)

Poate nu m-am exprimat corect. Erau 2 idei separate in postul de mai sus. In prima, gaseam interesenta solutia aleasa de tine fiidca si eu ma confrunt cu problema bratelelor/bucsilor.

A doua era un protest (inca un protest  :( ), fata de faptul ca e f greu sa obtin servicii de calitate pentru masina mea. Si aici ma refer in primul rand la service-uri si mecanici... care m-au adus intr-un asemenea stadiu incat ma gandesc ca, poate daca aveam alta marca de masina, nu treceam prin calvarul de acum.

Respect marca Volvo si chiar mai mult de atat. Am o masina fabricata de ei, care m-a facut fericit. Imi e ciuda ca nu pot sa o repar corect si sa fiu in continuare fericit, conducand-o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0