Sign in to follow this  
Followers 0
Shogun

New Entry! :)

8 posts in this topic

Salut!

Bine (ca) v-am gasit! Sincer, chiar ma intrebam cu ceva timp in urma daca exista sau nu un astfel de club si ca, daca nu ar fi existat, ar fi fost MARE pacat, fiindca masinutele astea VOLVO chiar merita tot ce e mai bun!

Eu sunt posesorul a doua dintre ele: un V40, 1,9 Diesel, din 2001 si un S40, 1,9 tot Diesel din 2004. Cu alte cuvinte, dupa cum cred ca deja v-ati dat seama, un impatimit al acestei marci! Ma bate gandul sa pun la vanzare break-ul (V40-ul), fiindca sincer, nu am ce face cu doua masini si incepe sa-mi fie greu sa aleg cu care sa merg....Cu toate ca masinuta numai in pat cu mine nu am pus-o (fiind primul meu VOLVO, adica mi-am implinit un vis din copilarie cu aceasta masina!), ma gandesc ca poate dau de cineva la fel de grijuliu si care sa isi si doreasca o astfel de masinuta...

Sper sa am parte de discutii si evenimente frumoase pe aici, pe la voi si sa avem o perioada cat mai mare de relationare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ne-ai gasit  si bine ai venit !  Sa ai parte de multe bucurii alaturi de bijuteriile tale !

  :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!La cum merg vanzarile la noi in C-ta,mai greu sa vinzi volvo!Oricum iti doresc sa gasesti cat mai repede stapan ptr V!Poate ne vedem la o bere,fara alcool  ;D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!La cum merg vanzarile la noi in C-ta,mai greu sa vinzi volvo!Oricum iti doresc sa gasesti cat mai repede stapan ptr V!Poate ne vedem la o bere,fara alcool  ;D!

Bine te-am gasit!

Sincer, nu stiu cum merg vanzarile de Volvo in C-ta! Ale mele le-am luat din Bucuresti (in 2001 ar fi vrut Kamsas-ul sa fie dealer de Volvo! :D ) si tot acolo le-am facut si reviziile...Pe de alta parte, nu ma intereseaza de unde ar fi cel care isi doreste un Volvo, tot ce conteaza pentru mine e sa stie cum sa aiba grija de ea si mai ales sa o pretuiasca asa cum merita o astfel de masina! :)

In ce priveste berea (fara alcool, binenteles! :P ), cu mare placere!

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit alături de noi. Cât despre cele două Volvo ale tale fă-le program, în zilele cu soÅ£ una, în zilele fără soÅ£ cealaltă, aÅŸa ca să nu se supere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine te-am gasit!

Ele nu se supara :), insa mie imi e greu sa aleg....Nu e vorba de o regula (cu sau fara sot sau soata :) ) ci de necesitati (cumparaturi/servici/plimbari/concedii/etc.) Ca sa nu mai vorbim si de problemele financiare legate de asta....:)

Pe de alta parte, ma gandesc ca poate mai exista pe lumea asta cineva care isi doreste din suflet o astfel de masina si in acest caz, de ce sa fiu egoist, cand as putea face un bine, nu-i asa? :)

Bine ai venit alături de noi. Cât despre cele două Volvo ale tale fă-le program, în zilele cu soÅ£ una, în zilele fără soÅ£ cealaltă, aÅŸa ca să nu se supere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0