Sign in to follow this  
Followers 0
berilla2005

Usa spate dreapta blocata

9 posts in this topic

As dori si eu niste sfaturi cum deblochez usa dreapta spate.Am avut scaunul la copil acolo si childlock-ul activat.Dinauntru nu se deschide ca e blocata de mine iar acum nu se deschide nici de afara.Broasca inchide si deschide cand o actionez din telecomanda dar cand trag manerul de la usa nu se deschide.Un sfat de la cineva care a mai patit-o cum sa fac sau la cine sa merg sa rezolv problema?Eu sunt din Slobozia si as putea merge in Bucuresti daca se pricepe cineva sa o deblocheze

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut ca a sarit toata lumea sa ma ajute!!!!!Am reusit sa dau fata de usa jos si se pare ca brasca este blocata.Astept sa vina cea noua,o sparg pe cea veche sa deblochez usa apoi o inlocuiesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuia să mai cauți pe forum despre acest subiect. E o problemă destul de frecventă la Volvo. Mie mi-a deblocat-o un băiiat de la spălătorie. Nu știu cum, că nu eram lângă el...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca se te caut trebuia sa stiu de tine ca ai mai avut problema asta cu broasca.Inca nu am deblocat-o si oricum o sa schimb broasca ca nu mai vreau sa am surprize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Căutarea se face după subiect.

Eu, după ce am tot încercat să o deblochez (la fel, după ce fusese blocată pentru copii), am comandat broască nouă. Apoi, ca din minune, băiatul de la spălătorie mi-a zis că mi-a deblocat și ușa spate... Am avut noroc că am putut anula comanda. Așa am aflat că lucrase la reprezentanța din București... acum spăla mașini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am citit topicul ala dar era mai vechi si ma gandeam ca nu mai dau de baiatul ala de la spalatorie care a lucrat la Volvo.Ti-am lasat mesaj pe privat sa vb.Nu reusesc sa ma loghez pe forum fara sa resetez parola de fiecare data

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata s-a rezolvat.Astazi am deblocat usa fara sa sparg broasca.A fost putina migala dar am deschis-o.Prin interior am anulat childlock-ul restul fiind simplu.Se pare totusi ca e o defectiune in broasca si urmeaza sa o inlocuiesc.Pt cei care patesc acelasi lucru nu ezitati sa ma contactati si va lamuresc

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare. La mine cu childlock.ul on sau off tot nu o pot deschide din interior. Din exterior daca este deschisa,nu.i nici o problema. Oare sa scap doar cu ceva minor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca este o problema frecventa.Rugineste sufa de la broasca la manerul de deschidere din interior si ramane blocata.De fapt asta a fost problema si la mine.Se inlocuieste simplu doar sufa si dureaza cam 1h.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0