Guest ozzy_69

Xenoane

66 posts in this topic

La S60 sunt perfect legale, nu deranjeaza cu nimic. Pe S40 sunt mai deranjante .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te pot ajuta eu cu xenoane pentru faza scurta, fara nici o eroare pe bord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursule nu te baga in ceea nu stii, la S60/V70 nu merge pacaliciul cu un condensator =)) Nu e audi sau bmw .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subscriu, nu merge. Am incercat si eu si nici un rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kadudu, daca nu ti-a mers la S60 da-mi un PM si spun cum se rezolva sa scapi de eroarea de bec ars  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdaneee, eu am rezolvat problema cu eroarea. Am si postat cum se rezolva :D :D :D

Mersi oricum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut de prin august linkul pus de tine in prima pagina :D stiam ca se rezolva pt ca asa am rezolvat si la masina mea, oricum faza interesanta este ca nu la toate S60 sunt probleme, cred ca tine  de electronica masinii, am avut 2 S60 care desi aveau senzor de bec ars(am testat) nu au dat eroare cu balasturile de 55W. Extrem de ciudat pt ca la V70-ul meu am pus si balasturi de 55W si tot aveam eroare de bec ars.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, e intr-adevar ciudat sa ai eroare si cu ballast-uri de 55w. Poate ai eroare de supraconsum (din cate stiu eu la cele de 35W e becul atat si ballastul inca 10 W. Poate la 55 W e la fel si atunci depaseste consumul maxim dat. E o ipoteza)

Sunt ciudate masinile astea in orice caz. La mine tolerabilitatea, inainte de a gauri rezistenta era de 10 W (am testat cu 2 becuri de 5 W legate in paralel cu ballasturile)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt ciudate rau masinutele astea dar noi le iubim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, le iubim. O am de 2 ani si inca nu m-am plictisit de ea. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursule nu te baga in ceea nu stii, la S60/V70 nu merge pacaliciul cu un condensator =)) Nu e audi sau bmw .

  Boooogddaaaanneeeeeeeee! in sprijinul afirmatiei mele vin cu masinuta mea careia i-am pus atat pe faza scurta cat si pe faza lunga. Iti stau la dispoztie sa i ridici capota sa te convingi. Discutam de HELLA 55W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te astept, joi la Polivalenta sa vedem ce frumusete de S60 ai tu si cum nu are senzor de bec ars. Si inca ceva, Hella nu face xenon aftermarket, daca ai de gand sa vinzi tzepe pe aici te invit sa iesi pe usa pe care ai intrat .

Iti doresc o zi buna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te astept, joi la Polivalenta sa vedem ce frumusete de S60 ai tu si cum nu are senzor de bec ars. Si inca ceva, Hella nu face xenon aftermarket, daca ai de gand sa vinzi tzepe pe aici te invit sa iesi pe usa pe care ai intrat .

Iti doresc o zi buna .

Jupane Bogdan,

Nu intelegi 2 aspecte:

1. Nu vreau sa vand nimic pe aici sau cel putin nu vreau sa iti fac concurenta.

2. Pentru cultura ta ai dreptate. HELLA nu face instalatii xenon..... DAR : vinde BALASTURI si BECURI......separat ce e drept. Alege tu usa, tinand cont de :

"http://b2c.hella.com/b2c_hella/b2c/init.do?language=en&country=en&shop=de_com&scenario.xcm=hella_com" , precum si de poza atasata. Concluziile le tragi singur.

Enjoy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HA HA HA, este grea limba romana mai ursule, ia citeste mai sus ce am scris, ma citez :

"Si inca ceva, Hella nu face xenon aftermarket" DECI AM SCRIS DESTUL DE CLAR, XENON AFTERMARKET, ma indoiesc sincer ca tu comercializezi instalatii de xenon HELLA OEM adica ORIGINALE.

Preturile pentru componente xenon OEM sunt :

balast xenon Hella cod Hella 5DV 007 760-71    pret 175 E

bec D2S Hella 8GS 007 001-121 pret 75E

Preturile sunt per bucata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane!!

Vezi sa nu ramai indoit.... Cam mari adaosurile dvs.

Repet. Nu vreau sa vand nimic aici. Fiind Senior Member nu indraznesc sa te contrazic. :)

Numa' bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai fa-mi o oferte pe PM cu balasturi Hella originale pt ca sunt foarte interesat, imi vin multe masini cu xenon de fabrica si am nevoie de balasturi OEM .

Poti sa ma contrazici cat vrei, daca ai dreptate e ok .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa certuri si lupte seculare am avut dreptate, URSU umbla cu becuri frana ca sa pacaleasca eroarea de bec ars :D Haidi bre sa-ti pun niste rezistente ca sunt mai profii :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre, cred ca iti voi accepta ofertu', asta daca nu ma nevrozez si pun un set de maxlux!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incercati ma baieti cu gauritul rezistentei.

Sau va place sa va invartiti in juru' cozii?.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca scot becul de la faza scurta imi arata eroare de bec ars? vreau sa vad daca eu am chiestia asta cu eroarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kadud, cica Ursu si-a gaurit rezistenta da nu a scapat de eroare, eu am gaurit-o pe a mea si am scapat de eroare, eu cred ca e ceva putred cu masina ursului :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca scot becul de la faza scurta imi arata eroare de bec ars? vreau sa vad daca eu am chiestia asta cu eroarea.

Cu siguranta iti va da eroare, nici nu cred ca are rost sa mai incerci. Si la masina mea din '96 am asa ceva...  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi exista masini Volvo mai noi care nu au activat senzorul de bec ars, nu este o lege . In plus sunt masini volvo care nu pun probleme daca montezi xenon pe ele (nu dau eroare de bec ars) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intreb ca vreau si eu sa-mi pun xenoane ca m-am saturat sa merg noapte ca orbul si sa iau toate gropile si sa stiu la ce sa ma astept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretic asa ar trebui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now