Sign in to follow this  
Followers 0
nickdmx

s 60

8 posts in this topic

Salut.

Am o problema cu bordul unui s 60 si anume ca dintr-o data nu mai am afisaj si nu mai functioneaza vitezometru, ceasul, absolut nimic.

Stie cineva care ar putea fi problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu aceiasi problema.la mine imi apare brake failiure si dupa 2 sec dispare tot.daca afli primu ceva da de veste daca aflu eu ceva te anunt

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu fie slabite mufele de la calc principal al masinii sau de la baterie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Eu am rezolvat problema bordului meu.Nu stiu exact ce avea, dar am rezolvat-o, si nu m-a costat decat 100 lei si un drum pana la Pitesti. Dar a meritat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ceomax la tine este alta problema, este calculatorul de ABS.

@NickDMX problema era un procesor dezllipit, se rezolva si la Bucuresti dar mai scump .

Share this post


Link to post
Share on other sites

probema e alta.cum gasesc eu unde sa ajung in bucuresti?eu sunt din vatra dornei suceava la 700km.nu e problema distanta ci sa gasesc in buc si sa ma rezolve baieti.deci daca incerc o resoftare nu rezolv nimic?aproximativ cit ar costa.multumesc pt ajutor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-mi un PM si iti dau un nr de tel al unui prieten care se ocupa cu electronica auto, repara controlere de ABS, AIRBAG etc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceiasi problema am avuto si eu. Nu stiu sigur care a fost problema, dar s-a rezolvat prin miscarea (sus, jos, stanga, dreapta) a calculatorului si a mufei de la sistemul ABS. Oricum a fost una din astea doua, pt ca au trecut mai bine de 2 luni de cand nu am mai avut probleme deloc, tinand cont ca imi aparea problema asta, chiar de mai multe ori pe zi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0