betty

Lovita in parcare

5 posts in this topic

Salutare!

Am gasit aseara masina lovita in parcare :rant: Mai exact, mi-a lovit cineva bara spate, in lateral. Se vede destul de nasol si era si desprinsa sub far. Am reusit s-o infig la loc, nu stiu daca s-a rupt vreo clema. Bineinteles, niciun biletel in parbriz. Mi-a stricat toata seara si vad ca nici azi nu ma simt mai bine.  Adica eu, ca incepatoare nu i-am facut nicio zgarietura, am fost super atenta la parcari si vine un bou si mi-o loveste. Si cred ca era un ATV pt ca era o tona de noroi pe bara si nu cred ca vreo masina poata sa aiba atata jeg pe bot. In sfarsit.

Stiti careva vreun service bun unde sa o vopsesc si care sa lucreze eventual cu Interamerican? La reprezentanta nu ma duc pt atata lucru pt ca dureaza f mult si trebuie sa alerg singura cu tot felul de acte, ca astia n-au contract cu interamerican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasol...Imi pare rau cind citesc faze de-astea tipic romanesti, cu nesimtiti care nici macar nu lasa un nr. de telefon la locul faptei. Ca doar sintem oameni,nu-ti rupe nimeni gitul pentru o clipa de neatentie si o bara lovita, nu ?

Betty, ar trebui totusi sa nu-ti mai faci atitea ginduri negre...Nu sint bune pentru sanatate si nici nu rezolva nimic.

Hai, incearca sa treci peste asta, doar stii ca-ti sta mai bine cind zambesti  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau sa aud asta. Acelasi lucru am patit-o in parcare la bloc, doar ca mie mi-a infundat usa fata dreapta si putin din aripa fata dreapta. Cand am vazut-o, mi-a venit tot dracii. S-a intamplat la putin timp dupa ce am luat-o. Cata rautate in zilele de astazi in RO...

Share this post


Link to post
Share on other sites

o rezolv eu, noroc ca am casco. Dar mi-e sila rau de tot de alergatura si de birocratie. Ma gandesc foarte serios ca urmatoarea masina sa fie clio sau logan, ca orice clasa superioara lor nu se potriveste in romania. Sau sa continui cu Volvo si sa emigrez. Cum Volvo imi place prea mult, aleg a doua varianta.  O sa spuneti ca e un fleac ce mi s-antamplat, dar se tot aduna fleacuri zilnic si cred ca o sa ajung la psihiatru in ritmul asta.

Oricum, multumesc pentru incurajari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

... sa emigrez. Cum Volvo imi place prea mult, aleg a doua varianta.  O sa spuneti ca e un fleac ce mi s-antamplat, dar se tot aduna fleacuri zilnic si cred ca o sa ajung la psihiatru in ritmul asta.

Oricum, multumesc pentru incurajari!

1.

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,2955.0.html

2.

iti recomand sa o repari la reprezentanta. eu asa am facut si sunt multumit de lucrare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now