Sign in to follow this  
Followers 0
rynno85

volvo s40 volan dreapta ;)

8 posts in this topic

Ma numesc Popa Andrei, sunt din Vaslui am 23 de ani si sunt noul posesor al unui volvo s40, motor 2000 diesel, cutie manuala in 6 trepte din 2005, am volanul pe dreapta si sunt mandru de asta(cam greu in depasiri dar ma descurc), nu prea stiu multe despre masina dar sunt dornic sa invat, asa ca daca cineva are ceva de spus il ascult cu urechile ciulite.(stie cineva la ce turatii se schimba vitezele ca nu am gasit nimic in cartea masinii, in prezent merg dupa ureche)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit . e ok dupa ureche , inseamna ca ai ureche muzicala  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit.

Am acelasi model si este recomandat sa schimbi la 2000-2500rpm. Indicat este sa schimbi pana in 2000 pt. a reduce consumul si intotdeauna sa mergi in cea mai mare treapta posibila din acelasi motiv.

In rest, iti recomand sa ai aceeasi tinuta VOLVO in trafic ca si ceilalti posesori.

Vezi ca se strica interiorul si mediul inconjurator daca bagi manele in ea ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

si de daca ai volan pe dreapta?

nimic deosebit

pt depasiri i-ti recomand una bucata blonda in stinga :nana::razz::nana::razz:

vezi aiba carnet

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc de indicatie(referitor la blonda), referitor la schimbatul vitezei asa faceam si eu "dupa ureche" desi sunt afon declarat dar iti multumesc pentru confirmare.

am volanul pe dreapta pentru ca acum cateva zile am adus masina din anglia, si nu intentionez sa ii schimb volanul, consider ca asa cum au mesterit-o cei din suedia nu pot sa o mestereasca niste mecanici intr-un atelier.Pana acum sunt foarte incantat de masina sper sa imi mentin parerea si dupa ce o sa ii fac primul service.daca mai sunt si altii cu indicatii in ceea ce priveste schimbatul vitezei ascult  cu urechile ciulite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

decit sa te =chinui=atit sa afli cum sa schimbi vitezele,sau ai probleme ca tre sa le schimbi cu mina stinga?,mai bine i-ati una cu cutie automata.vi la intilnirea de anul acesta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca merge cu spatele are volanul pe stanga  ;D???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0