Sign in to follow this  
Followers 0
robert777

butoane geamuri electrice

6 posts in this topic

Are cineva habar de ce un geam doar coboara cand actionezi butonul si nu se mai ridica?Am doua in aceeasi situatie........... ;D?Se poate desface butonul,este un contact imperfect??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate dar cu grija sa nu plesneasca plasticul. Butoanele actioneaza printr-o tija de metal contactul geamului. Datorita folosirii indelungate, tija de metal  isi face joc in plastic  si nu mai face contactul. Eu am pus pe tija de plastic o bucata dintr-o pasta de pix , am pus-o la loc si merge si-n ziua de azi. Spor la lucru !

Share this post


Link to post
Share on other sites

La unele modele insa modul AUTO UP pt geamul din dreapta (pasager) nu exista, deci doar mod AUTO DOWN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am avut si eu aceasi problema, in special la geamurile din spate, la consola de pe usa soferului. raspuns: contacte imperfecte! poti desface orice buton (cu ceva grija) si curata contactele. recomand scoaterea mufei de alimentare din buton ca sa nu arzi motorasul de la geam in caz ca uiti contactul pus.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai dreptate,acolo era buba!Si se cam facuse gaura in lamela fixa.Merci oricum!Daca imi ziceai acum 1 luna ,dadeam si o bere! ;D!Eram furios ca nu mai aveam curaj sa-l deschid,am prins o ploaie cu el la jumate! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0