Sign in to follow this  
Followers 0
Roberto

De cazul acesta stiati ??

3 posts in this topic

Din greseala am dat peste cazul acesta navigand pe net, e ceva mai vechi din aug 3

http://www.realitatea.net/o-fetita-omorata-pe-trecerea-de-pietoni-a-fost-gasita-vinovata-de-producerea-accidentului_324681.html

http://www.gandul.info/actualitatea/fetita-omorata-pe-zebra-de-un-sofer-care-a-fugit-scoasa-vinovata-de-accident.html?3927;2837466

Pai sa ma f*** in ea legislatie atunci, trecerea de pietoni e doar o trecere identica cu cea prin loc nepermis in care trebuie sa fii medium si sa citesti in bila de cristal ce ganduri are soferul masinii care vine spre tine, va opri, va accelera, sau va trece peste tine intentionat, sau va opri si te va calca altul care il depaseste pe el oprit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
la cei care rasar din spatele unei dube fara sa-i intereseze
aici cred ca vina principala e ala cu duba care obtureaza vizibilitatea trecerii

de cei care nu realizeaza ca trecerea de pietoni nu e trotuar si trebuie sa se asigure inainte de a trece
Corect dar si soferii trebuie sa se asigure si sa respecte limitele de viteza la trecerile de pietoni ceea ce mai rar se intampla.

Cati n-am vazut ca se arunca pe trecere si nici nu se uita ce masini vin, ce viteza au, e totusi vorba de viata lor

Da, adevarat, sunt multi inconstienti sau pur si simplu te sfideaza

Orzarul ca orzarul, dar sa scoti niste acuzatii absolut halucinant de tampite in care sa acuzi si sa scoti fetita aceea vinovata, pai......nu am cuvinte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incredibil!!

In Romania, cred ca e imperios necesara Legea Talionului dar nu legiferata, ci doar aplicata pe cont propriu!!!

Daca as fi fost tatal micutei, cred ca l-as fi executat, la propriu, pe faptas si as fi suportat consecintele...!! In acest moment am doar senzatia de sila fata de injustitia din Romania!

...era un copil nevinov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0