Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Adrian_D

mici probleme la un S40 benzina

7 posts in this topic

pentru cine poate sa ma ajute,2 mici probleme:

1-  uneori in relanti motorul da sa se opreasca(dar nu se opreste) ca si cum nu ar mai merge 1-2 pistoane,la fel cand plec de pe loc pleaca in 2-3 pistoane(sau cel putin asa lasa impresia).Dupa ce creste turatia nu mai e nici o problema,numai in relanti sau turatie mica in sarcina da intreruperi.Asta nu se intampla tot timpul doar uneori.

2-  daca stie cineva cum se da jos tapiteria de la usi ca vreau sa schimb boxele cu unele mai mari.E greu de dat jos?

e vorba de un S40 1.8 16v benzina 1997

Share this post


Link to post
Share on other sites

chiar nu stie nimeni nimic,sant primul volvist cu problema asta? nici macar la intrbarea 2-a nici un raspuns,nimeni nu a dat jos o fata de usa???

Share this post


Link to post
Share on other sites

referitor la problema cu motorul iti recomand Service-ul din Bucuresti (undeva aproape de centura-sos Bucuresti-Ploiesti) si nu am nici un interes sa fac reclama eu am avut probleme cu CPU-calculatorul masinii si nu a fost foarte scump chiar mi-au facut reducere la piesa si manopera(20% resp.10%) toata afacera in jur de 3000 ron(piesa+manopera) pentru ca am venit in reprezentanta cu o masina mai veche de 5 ani.si baietii au fost seriosi.suna si fa-ti programare 0213190636/37/38/39;mob.0741831863,cristina.neagu@primusauto.ro, primus Auto - Sos Bucuresti-Ploiesti nr.165-169.Sper ca am fost de ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3000ron pt un calculator care se repara cu 250E este enorm de mult :))  Oricum esti primul care recomanda Primus .

Share this post


Link to post
Share on other sites

merci dar am rezolvat,a fost doar o fisa de la bujii,bine ca a treMbuit sa le iau pe toate 4 desi numai una era dusa.M-a lamurit un italian(roman) la un peco care avea si el acelasi model de volvo si mi-a spus ca a patit si el la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primus .. EIt .....  :machinegun:

Nu am fost niciodata la ei , dar service-ul masinii mele ( pana sa ajunga la mine ) zice totul + preturile fabuloase , plus nesimtirea si lenea celor de acolo  asta traita pe pielea mea acum 4 zile ( am dat un tel .. si mi-a ajuns )

Ca nesimtire , ii incadrez aici si pe cei  de la Brasov .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0