Sign in to follow this  
Followers 0
alex

Activitatea zilnica a unui manelist.

7 posts in this topic

13.00 - copilul manelist se trezeste. se uita la ceasu’ digital si zice in gand “la dracu cand s-a facut 3??

13:00:01 - ii scrie mesaj lu piranda lui:â€esti soarele meu fahâ€

14:00 - termina de scris mesaju

14.15 - se duce la baie, se spala pana la brau in lighean si isi da cu o tona de gel in cap peste gelul de ieri…sa se fixeze mai bine freza

14:45 - asculta salam-â€cati bani fac eu dimineataâ€

14:50 - ii vine o idee-desi e greu de crezut- referitor la manea

15:00 - iese afara, se duce la magazin, vede un EMO kid, il bate ii ia toti banii ..he makes him cry =));)

15:15 - e mandru de reusita. acum e un smecher si mor toti dusmanii lui

15:30 - sta pe mess (avatar-poza gagica, status-â€Si cand mor am valoare la sicriu fac buzunare sa vada dusmanii bine ca-mi iau banii dupa mine de-ar fi cum gandesc dusmanii m-ar dezgropa sa-mi ia banii daca prind unu ca sapa il trag dupa mine-n groapaâ€)

15:40 - da massuri :â€vand curele gucci-10 lei si tricouri armani-20 lei originaleâ€

16:00 - ca sa-i treaca timpul… dupa mass se uita la taraf tv si mananca felul de mancare preferat : sufleu de fasole

16:30 - se desparte cu greu din fata tvului si se duce in oras sa caute un ghiul nou.colectia e intregita

17:00 - o invita pe piranda la o cina romantica

17:15 - ajungand cu piranda la shaormeria de la colt pe ritmurile manelei proaspat inregistrata cu telefonul, adulmeca mirosul si se intorc acasa.piranda e in extaz

18:00 - sta cu baietii la o samantza in fata blocului cu manele rasunand din portbagaj-ul unei dacii 1310 tunate

18:15 - poza de hi5 langa dacie…sa vada lumea ca el e al mai mare baro$an dintre baro$ani

20:00 - acasa. incearca un tatuaj pe bratz cu markerul sa para ca e gigi duru

20:15 - e pe punctul de plecare spre “hanul drumetzuluiâ€

20:30 - se da cu o de tole` marca perferata : D()()|_$$EEE j Gabo$$

21:00 - se duce la lautari cu verzishori in buzunar… (bancnote de un leu)…da dedicatii pt bruneta focoasa din coltul din dreapta

21:10 - o agata pe bruneta :â€hei papushee te fac un dans?â€

21:15 - bruneta…total impresionata de miscarile ample din burta ale individului se lasa condusa de catre acesta acasa la ea, fireste pe ritmurile manelei ce rasuna neclar de pe telefon

21:30 - in drum barosanul isi demonstreaza barbatia omorand un caine :|

21:30:02 - haladita deloc impresionata se enerveaza si pleaca.

21:35 - “face-ar-ai spume faaa ca nu te misti din locu asta!!!†o baga in scara blocului si o violeaza pe ritmurile manelei “Pe la spate†…. multumit de prestatia sa de 2 minute se duce acasa ascultand la acelasi telefon… “Am dat o spargereâ€â€¦

22:00 - ajunge acasa

22:00:01 - deschide tvul pe Acasa (ruleaza “inima da tiganâ€)-observa cu stupoare ca Medalion e ucis…inspaimantat schimba postul ….taraf tv-clipul “vine mascatii dupa mineâ€

22:05 - un zgomot puternic se instaleaza in casa..carpeta cu “rapirea din serai†se cutremura pe perete–>intra garda

22:30 - jupanul e bagat la zbup…

pe viitor - familia nu l viziteaza, piranda isi reface viata cu alt hapciupalitic.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cunoscut de curand, un domn care si-a adus un 440 din Anglia... Nu cred ca la luat din pasiune  ptr marca, desi acum e f multumit.

E super de treaba omul, ma saluta pe oriunde ma vede... ce importanta mai are ca din masinuta lui, pe care a dotat-o cu tot felul de electronice, inclusiv, microfon cu difuzor ptr exterior,  :P rasuna la greu numai manele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar semnul NIKE il are? Fara, este incompleta ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doi maneliÅŸti stau de vorbă:

- Auzi mă, da ce e ăla ÅŸah?

- Bă, ÅŸahul e piesele alea care le băgăm noi în pungă când jucăm table.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0