Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

bogdan_a

S40 din 2002

12 posts in this topic

Salutare.

Caut si eu stergator de far (dreapta), brat+lamela. Mi-au vandalizat niste haimanale masina, si nu m-am indurat sa iau nou... >:(

Si geam far stanga - probabil m-a plesnit o pietricica si a crapat.

Daca aveti idee, va rog dati-mi un semn (pe PM).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu schimba numai geamul la far.

Nu stiu cat de rezistenta e oglinda la la modelele mai noi... dar eu zic ca nu se merita.

la modelul meu de masina, am schimbat numai geamul si sunt total nemultumit.

Din momentul in care mi s-a spart geamul si pana l-am schimbat (cam 3-4 saptamani) s-a deteriorat cam toata oglinda.

Puteam sa iau far second bun cu 350 ron dar eu am ales sa schimb numai geamul, care a costat 220 ron (si asta cu ajutorul lui @MC, altfel nu se putea  ;) ). La service, cand am fost sa imi iau masina, pe factura era trecuta si o garnitura de geam de far: 250 RON (la reprezentanta). cand am intrebat ce e aia, mi-au spus ca altfel nu se putea, ca ei nu fac schimbare de geam far fara sa schimbe garnitura aia de silicon.

In plus, de ce ti-am spus, a mai fost manopera 280 ron (cica reparat far).

Total: 750 RON pe un far care acum bate prin copaci. cred ca mai puneam 100 de lei si imi luam un far nou  :tongue3:

Poate la masina ta e un pic mai altfel, incerc numai sa te ajut.

Eu daca stiam lucrurile de mai sus, in mod sigur luam lata decizie.

Si daca vrei preturi exista www.piese-volvo.ro gasesti cel mai bun raport calitate/pret. Iar omul de acolo e si fan Volvo, te ajuta cu ce doresti.

Mult succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot mai caut stergator (brat + lamela) da' numa' SH (nici de-al dreaq nu-l iau nou  >:( )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te duci joia pe la ora 20-21 in fata la Fabaria si gasesti acolo .... :smile: (glumesc)

...acolo se strange gashca volvo  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun sfat Danyx, sa inteleg ca joi fac rost de bara fata..... :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai probabil, dar sa ai chei potrivite si sa te misti repede :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot cout stergator de far!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

si te opreste cineva ?????????

daca nu ai gasit de atunci decind cauti inseamna ca nu ai cautat unde  trebe

uite o solutie            cumpara alta masina care are stergatoare la ambele faruri si ia unul de acolo ;););)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@feraru3333, esti rautacios cu saracul om  :D Tu nu ai fost disperat niciodata ca nu ai ceva pe masina sau ca-ti troncane de undeva?

@bogdan_a, incearca pe piese-volvo.ro. Este si reclama pe pagina pe care tocmai o citesti, in stanga sus. Daca nu este pe stoc, poti face comanda sau suna-l pe midnight de pe forum.

Aaaa ! Acum am vazut ca vrei doar SH.

Sunt cateva anunturi de dezmembrari pe aici. Vezi poate au ei.

Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stati linistiti ca stiu de gluma...  :D

Numa' ca daca-l prind p-ala de mi l-a rupt, ii rup capu' si il trag in teapa (antena de la S40)! Tot asa, din gluma...

:machinegun:

si te opreste cineva ?????????

daca nu ai gasit de atunci decind cauti inseamna ca nu ai cautat unde  trebe

uite o solutie             cumpara alta masina care are stergatoare la ambele faruri si ia unul de acolo ;););)

Share this post


Link to post
Share on other sites