Sign in to follow this  
Followers 0
blueazimut

perii exterioare geamuri

5 posts in this topic

Salut!

Ma tenteaza sa fac trecerea la un XC90,dar din pacate bugetul nu imi permite decat an 2005 pe acolo...Dar majoritatea vad ca au periile de la geamuri ridicate spre colturi,nu au linie dreapta...Asa se fac de la imbatrinire sau chiar toate sunt vopsite/rujate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai tu vrei sa o iei din RO?!!!!!!!!!Cu un minim de 2900-3000 ai masina  dar mai adaugi si transportul. Diesel banuiesc fiindca benzina e mai scumpa.

Ai impresia ca isi vinde vreun proprietar  asa ceva bun sau bunicel ,aci in Ro?! 90% sint aduse ,basca vad ca s-au inmultit astea cu volan pe partea gresita.

Nu crapa nimic la o masina care a mers cum trebuie si nu a stat pe dreapta mult si bine. Risti foarte putin daca masina este rulata  in alta tara apoi te mai intrebuintezi tu un pic sa ii faci ce trebuie sa fie beton.Un dealer din afara nu sta sa o repare,stii bine, si ti-o vinde cu bune si rele ,multe din rele  spuse de el.

Din ce imi aduc aminte ai tester ,mai ai idee ce si cum  si este mai simplu.M-am lungit cu vorba insa iti vorbesc de ajutor, ca unul care si-a mai cumparat una ,doua ,noua ,zeci masini dar nu din Ro.

Daca te uiti la anunturile nationale numarul proprietarilor  de sex feminin ce isi vind masina personala a crescut vertiginos...:)

Alege cu atentie..

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blueazimut ai grija mare ce-ti doresti, XC90 ul fie el si primul model tot a costat peste 45k euro, acum cand face 2000E costurile de reparatie se raporteaza tot la 45k euro, asa ca un deviz de minim 10.000 lei e ceva comun la o masina de genul asta . 

Noi la service ne lovim zilnic de problema asta, am dat o suta de meleoane domle pe ea cum sa o repar cu osutacincizecidemeleoane :))) 

La XC90-ul nou un deviz de 10k lei e unul mic de revizie, placute + discuri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda...Sunt constient ca este  o loterie :adica am sanse sa gasesc o masina pusa la punct cat de cat si sa nu fie nevoie de investii prea mari,dar si mai mari sansele sa gasesc o epava si sa platesc cu varf si indesat valoarea ei de cumparare...Si la urma urmei,un SUV e o fita ,si orice fita se plateste...Doar la cauciucuri daca ma gandesc si sunt duble ca pret fata de a le mele..

Si de aia,cam stau in dubiu...

Multumesc pentru avertizari...Cred ca o sa stau potol :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauciucurile pt SUV uri s-au ieftinit tare iar XC90 dacă vrei cauta unul întreținut la mine sau la Vadim . 

Știu un XC60 super mișto dacă vrei asa ceva, XC90 nici unul momentan . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0