Sign in to follow this  
Followers 0
valin

Volvo C70 2008 - SRS Airbag Service Urgent

4 posts in this topic

Salutare. De curand am achizitionat un Volvo C70 din 2008 D5. Mergeam pe drum cu ceva prieteni si dupa o oprire (fara sa opresc motorul) am iesit cu toti din masina (miscand scaunele din fata pentru a putea iesi). Cand am revenit in masina am observat ca s-a aprins martorul rosu cu semnul "!" si a aparut mesajul "SRS Airbag - Service urgent". Nu am atins sau umblat la mufe pe stiu eu unde. Masina are 93000 km (cumparata si verificata la service - km reali) deci este in conditie destul de buna. Avand in vedere ca nu a prea fost utilizata si mai mult a stat in garaj, ma puteti indruma va rog la cineva in apropierea Cluj-Napoca sa rezolv problema? Sau macar sa stiu unde si ce trebuie sa fac in continuare. Daca e cineva care a avut o problema similara si imi poate spune si un cost, v-as fi recunoscator. Mersi mult anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,controleaza mufele de sub scaune,mai mult ca sigur,acolo este problema......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si sa incerc sa le deconectez si reconectez? Multumesc de sfat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conectica cu probleme ,daca spui ca a stationat ceva timp autoturismul,desi nu se verifica acest aspect musai.

In orice caz  mergi la orice service sa iti stearga eroarea ,  iti scaneaza modulul SRS si vezi de unde ai avut intreruperea ce a generat eroare SRS ,asa de control informativ..(conectori scaune ori senzori fata din "trager",etc ).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0