Sign in to follow this  
Followers 0
ursu48

Sa nu ma mustrati ca am sarit pasul asta....

3 posts in this topic

Salutare,

Am fost pus acum ceva vreme in situatia de a-mi schimba masina. Ma gandeam, tinand cont si de recomandarile prietenilor sa iau un AUDI A6 sau sau BMW seria 5, de cca 6 ani, dar avand pitici pe creier din cauza faptului ca asociez aceste tipuri de masina cu toti ciormalai si libidinosii care asculta manele la maxim cu geamurile deschise, si li se incurca lanturile de mana cu care se scarpina in nas....si care odata cu masina au primit si o banda de rulare( linie de tramvai, constrasens, si manevre "da schmecher", etc), am concluzionat ca aceste masini sunt lipsite de personalitate sau pe limba lor : .... ARE TOTI.

Am restrans aria si am ajuns sa oscilez intre Saab 93 si Volvo S60. Le-am testat pe amandoua, dar nu m-am hotarat. Intamplarea a facut ca , in Germania fiid, un colaborator m-a rugat sa-i aduc masina acasa , un S60 din 2003 2,5D. Am acceptat bucuros, pentru ca nu imi plac avioanele, si eram curios cum merge.

Cand am ajuns in Tg-Mures, am cautat o masina pe net, am rezervat-o, am lasat masina cu care venisem in Bucuresti, si m-am intors in Germania , dupa masina mea : VOLVO S60 FABR. 2002, D5. Asta se intampla in 2005 si povestea continua si acum.

Cum o etichetez: ELEGANTA, PUTERNICA , SIGURA ... si N-ARE TOTI!!!

Numai de bine!

MS 03  HCS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit!

Ne prinde bine inca un user activ si care se mai pricepe la cate ceva.  ;)

Felicitari pentru alegere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0