Sign in to follow this  
Followers 0
Ujio

Piesele originale Volvo

4 posts in this topic

Pentru aceia convinsi ca piesele originale Volvo sunt cele mai bune.Am gasit din nou placute Volvo facute in India si altele tot originale si pe cutie scrie Galfer Italia(niste mizerii ieftine  marca asta)Si daca mai vreti sau inca mai propovaduiti OEM,va dau link catre Bascula inferioara xc70 pe Aliexpress.Morala-odata era valabila teoria cu piesele Volvo oem ca erau singurele ok,acum a devenit totul o apa si-un pamant...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este de zimbit un pic!

Trebuie sa iti comanzi piese de origine din Europa ,dupa site-uri serioase sau din Ro  din 2,3 locuri care sint importatori la prima mina.

Se pot falsifica in lumea a treia ,delicat si anume piese ,nu este exclus, care se vind pe site-uri chinezesti insa tu tocmai de acolo vrei sa iti cumperi piese OEM, cind Europa este mare de tot?!!!

Este similar cu cei care achizitioneaza testere sau aparatura de diagnoza auto  dupa site-uri chinezesti  sau de aiurea  si cauta cel mai mic pret de achizitie si apoi ti le vind pe olx,okazii,etc la preturi mari si fara comentarii  Chinezul (unii)insa nu mai vinde in Ro anumite produse stiind ca  unii cumparatori onesti in achizitii au sesizat mizeriile lor .

Multe piese de Volvo se fac  si in RO .Ai cumparat vreuna sa vezi  daca este  gunoi sau mizerie?!!iti spun eu ca nu exista.

 Cumpara de ex. din USA sau Canada si vezi  marfa de calitate dar iti permiti financiar, cu toate taxele?!!

 

Pina si unele piese Sh OEM sint mai bune decit cele AM noi noute insa logic e bine sa montezi ceva  nou in  service autorizat pentru a beneficia de garantie,12-18luni..

 

In rest numai sanatate sa fie.

Edited by Vvolvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  ..

Edited by Vvolvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sh sunt tentat sa pun in locul facaturilor,dar nu reusesc,la ce imi trebuie mie.Apoi din ce spui,singura alternativa ce mi se pare realizabila ar fi piese de peste ocean,altfel sa nu aud de made la noi sau chinezarii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0