KSamuel

Problema - New software update available

5 posts in this topic

Salutare,

Imi da masina din când în când notificarea ca ar fi actualizări software disponibile, dar nu apar nicăieri. Nu e vorba de hărți pentru ca sunt actualizate toate, indiferent de regiune. De asemenea, eu nu am primit niciun update de sistem vreodată over the air. Voi ati primit vreunul?

Mersi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update-urile pe care le primesti sunt pentru harti si aplicatii.

Verifica fiecare harta in parte si poate una din ele are update de facut, la fel si la aplicatii.

Update pt componentele/calculatoarele masinii ai doar in service si pentru alea nu primesti onfo pe diplay ca-i disponibil.

Edited by Maurice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mă, nu știu ce sa zic. Opțiunea este in meniu și pe site-ul Volvo, la system updates, este chiar și un video ilustrativ in care arată ca ar fi System Updates de instalat. Uita-te la https://www.volvocars.com/uk/support/topics/car-systems/sensus-connect/car-system-updates

Eu la ambele mașini am primit eroare la VCM (Vehicle Communication Module), care ar fi responsabil pentru comunicarea cu Volvo. Dacă e defect, eu alt simptom inafara de asta, dacă este vreun simptom, n-am putut identifica. Orice altceva merge cum te-ai aștepta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am avut pana acum (2015 ...) doar update-uri de harti si aplicatii, restul s-au facut in service la revizii, gratuit in garantie (5 ani) si cu plata ultima oara dupa expirarea garantiei.

Mergi la service Volvo sa-ti faca update daca te framanta altfel nu cred ca ai cum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

On 10/05/2021 at 8:59 AM, Maurice said:

Eu am avut pana acum (2015 ...) doar update-uri de harti si aplicatii, restul s-au facut in service la revizii, gratuit in garantie (5 ani) si cu plata ultima oara dupa expirarea garantiei.

Mergi la service Volvo sa-ti faca update daca te framanta altfel nu cred ca ai cum.

Nu mă frământa mai multe decât sa întreb aici sa văd dacă au și alții aceeași problema. 
Actualizarile se fac de către Volvo la fiecare revizie 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now