Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Val8Geo

Volvo V50 in stare f buna

3 posts in this topic

Vand Volvo V50, an farbricatie 2007, motor 1.6d  ( consum f mic ), transmisie manuala 5 trepte, km parcursi 197.000.

Masina personala de 6 ani, in stare foarte buna, intretinuta cu piese/ulei/motorina de cea mai buna calitate.

Detin toate facturile/bonurile fiscale de achizitie piese si care atesta ca reviziile s-au efectuat la 10.000 km sau 1 an.

Cand am cumparat-o ( cu 126.000 km ) avea amortizoare + ambreiaj nou care si acum se prezinta in stare foarte buna.

In cei 6 ani am schimbat, in afara de filtre ( Mann ) + ulei ( doar Castrol Edge Professional – cunoscatorii stiu ca uleiul din gama Professional este cel mai bun ), urmatoarele: distributia + pompa apa, curea accesorii, egr, turbina reconditionata integral, furtun intercooler, furtun admisie turbina, baterie ( are 1 an – in garantie ), senzor + fulie arbore cotit, ambreiaj fulie compresor AC + rulment,  tampoane motor, lichid frana, ulei cutie, electrovalva vacuum, rulment roata stg spate, placute frana, 2 bucsi la roti, etc.

Important: filtrul de particule este anulat atat fizic cat si din soft.

Are anvelope de vara + un set de anvelope de iarna, in stare f buna.

Dotari: pilot automat, comenzi volan, senzori parcare spate, telefon incorporat ( functioneaza cu sim separat ), navigatie ( fara harta RO ), 4 geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, volan + schimbator piele, cotiera, plasa delimitare portbagaj, ABS + DSTC ( sistem antiderapare ), sasiu SIPS, airbag-uri fata  + cortina, etc.

Pret 3200 euro negociabil. Fara schimburi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic

Sasiu SIPS= eroare tehnica.

Sasiu : standard ,confort sau sport(dinamic) ;in functie cu ce arcuri si amortizoare  vine echipat din fabrica autoturirmul. Asta sigur nu stii dar nu ar fi foarte relevant.

SIPS : sistem de protectie laterala la impact.Bun inteles ai airbag in lateral scaune si ranforsare laterala usi si stilp B

 Vinzare usoara !:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vandut!

Se poate inchide topic-ul.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.