Sign in to follow this  
Followers 0
Ciprian77

Volvo xc60 inscription 2018

2 posts in this topic

Bună ziua. Doresc sa achiziționez un Volvo xc60 Inscription 2018 și as dori sa știu cam la  ce costuri de intretinere sa ma aștept și dacă se găsesc greu service-uri pentru acest model. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, de aproximativ o lună și jumătate mi-am cumpărat și eu un XC60 2018 Inscription, săptămâna această i-am schimbat distribuția, făcut revizia și schimb ulei cutie de viteze 5500 RON la un service autorizat specializat pe Volvo, din Cluj, la reprezentanță costul se ridica la aprox 8000-8500 RON. Mi-au spus că ar trebui schimbate plăcuțele pe față, în cel mult 5k km, costă 460 RON ambele. Și am un mic joc la brațul stâng față , dar nu e grabă nici acolo, ar fi 1300 RON /bucată, recomandă să le fie schimbate ambele deodată. Pe anvelope de vara 235/55/R19 Pirelli am dat 3000 de RON. Casco, după lungi negocieri cu mulți brokeri am scos la 1300 EUR /an cu fransiza 100 EUR, valoarea asigurată 25k EUR, de la Allianz pachetul max, ceva de genul. A da, am o ciobitura pe parbriz, la reprezentanță mă costă vreo 4500 RON, cei de la Palkington mi-au făcut o ofertă cu 2150 RON, nu e grabă cu parbrizul, mă gândesc prima data să încerc să îl repar, doar dacă fuge vreo fisură să îl schimb. După aprox 2k de km parcurși cu ea sunt foarte mulțumit, confort nota 11, scaunele acelea confort cu ventilație fac toți bănuții, parcă stai în fotoliu. 

Edited by NicuCJ
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0