Sign in to follow this  
Followers 0
VasilanMihai

Opiniile general privind revizia ulei+filtre VolvoXC60

Ce ulei folosiți pentru Volvo/XC60?    5 votes

  1. 1. Ce ulei folosiți pentru Volvo/XC60?

    • 1. OE Volvo
    • Castrol
    • Motul
      0
    • Liqui Moly
      0
    • Ravenol
    • Alt brand (menționez în comentarii)
      0

Please sign in or register to vote in this poll.

3 posts in this topic

Bună ziua,

Prima mea postare pe acest forum este legat de un studiu de caz/research pentru a afla opiniile generale ale reviziei de schimb ulei+filtre pentru un Volvo XC60, în speță pentru un 2.4l D5 215cp, însă am cerut opinii generale cu privire la brandurile de ulei și la Volvo în general. Astfel, am realizat două sondaje pe grupurile de FaceBook dedicate Volvo / XC60. Rezultatul parțial, până în acest moment, este următorul:

Grupul VOLVO XC60 ROMANIA:

1. OE Volvo - 51 voturi
2. Castrol - 35 voturi
3. Motul - 26 voturi
4. Liqui Moly - 10 voturi
5. Ravenol - 9 voturi

Grupul posesorilor de Volvo din Romania:

1.OE Volvo - 64 voturi
2.Castrol - 28 voturi
3.Liqui Moly - 19 voturi
4.Ravenol - 5 voturi
5.Motul - 5 voturi

 
Aș dori să știu opiniile dumneavoastră privind mărcile de ulei pentru Volvo/XC60. Evident, luăm în considerare că este și o campanie constantă de videoclipuri anti-Castrol pe care le știm cu toții. Voi ce ulei folosiți? De ce? Dacă ați avut probleme, ce marcă a fost?
 
O zi frumoasă vă doresc!
Edited by VasilanMihai
aspect
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu exceptia primei revizii de la C30 (cand inca nu dezvoltasem dragostea pentru cutia albastra), am folosit exclusiv ulei & filtre OE.

Trei masini mai tarziu, fix zero probleme.

LE: dar vad ca am votat si in grupul mare :lol:

even later edit: nu reusesc sa aranjez vizual continutul pus de tine, cred ca-i de la hyperlink-urile implicate/ o paginatie mostenita.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MMihai said:

Cu exceptia primei revizii de la C30 (cand inca nu dezvoltasem dragostea pentru cutia albastra), am folosit exclusiv ulei & filtre OE.

Trei masini mai tarziu, fix zero probleme.

LE: dar vad ca am votat si in grupul mare :lol:

even later edit: nu reusesc sa aranjez vizual continutul pus de tine, cred ca-i de la hyperlink-urile implicate/ o paginatie mostenita.

Sunt n-postări legate de această revizie, foarte multe comentarii și efectiv este greu să urmărești o părere exactă/generală. Cel puțin acum m-am convins. Majoritatea folosesc UE Volvo. 
PS: tot încercai să-l editez și să-l aduc la un standard, dar voi scoate hyperlink-urile când o să pot. O să las url-ul fără "https://www.". Îl editai prea des. Apropo, adăugai și un poll. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0