Sign in to follow this  
Followers 0
Sabau Raul

Anvelope 440

10 posts in this topic

Care imi zice-ti si mie,ce anvelope pune-ti pe masinile voastre.Cu care se comporta bine masina pe strada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am DUNLOP ALL SEASON , nu mai stiu exact modelul, 185/65/14 - 86 T . S-au comportat bine pe orice tip de teren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am folosit Debica, Firestone, Vredestein, Fulda... niciodata all season: dedicate sezonului.

Toate s-au comportat bine, de obicei ma uit ca indicele de viteza sa fie cat mai mare.

Cel mai bine m-am simtit intr-o pereche de cauciucuri resapate Malatesta. Erau de vara, pentru ploaie, cu un profil numai cu dungi diagonale... ceva in genul la Bridgestone.  ::)

Le primisem de la firma si le-am privit circumspect la inceput dar mergea masina brici cu ele.  Eram ca Senna pe ploaie  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am avut dunlop 195/50/R15 si se comporta destul de bine in curbe si destul de stabila!!

acum le am schimbat  cu 185/55/R 15 am pus mai inalte putin k p drumurile noastre e jale!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal dl volvo 16 :D!!imi poti spune si mie unde sa intru k sa mi compltez toate alea la profil cu masina cu localitatea??pls

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut . Vezi ca e un buton deasupra bannerelor cu reclame pe care scrie profil . Click pe el si modifici ce vrea inima ta acolo . Succes  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca aveti rezerva de dimensiuni (foarte) reduse, originala de seria 400... va recomand sa scapati de ea si sa va puneti un cauciuc normal ca si rezerva.

La o groapa pe care, cu cauciucuri normale abia o simteam, rezerva de dimensiuni reduse s-a indoit si a scapat aerul instant.

Am mai facut 2,5km cu ea si iata in ce stare a ajuns... si catelul e de acord cu mine.  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte interesant.pacat ca si a mea e la fel adica mica.chiar daca vreau sa o schimb nu prea am cum ca nu am unde sa pun una normala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pur si simplu, nu se potrivesc la conditiile din romania.

Daca mergi cu ea pe drum ok, merge f bine... altfel, trebuie sa mergi f incet cu ele si la cea mai mica groapa...

Plus ca datorita presiunii mari din ele, nu am putut sa le verific/incarc la benzinarii. Compresoarele din benzinarii nu stiu mai mult de 3 atmosfere. Asa ca nici macar sa nu incercati... ve-ti reusi numai sa scoateti aerul afara.

Eu am bagat in spatiul pentru roata 185x65 pe 14". Cu greu, e adevarat dar nici nu a dat pe afara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0