Victor

Ce faceti in aceasta situatie?

7 posts in this topic

Aseara am primit un cadou de la MAI. Cu o intarziere cam de 4 luni si cateva zile dar alea nu se mai pun ;D

Intrebarea mea este: sa le trimit un raspuns? Daca nu o fac, ce se poate intampla? Care sunt repercursiunile?

Mentionez ca am gasit plicul in posta, nu am semnat de primire.

Va multumesc anticipat pt. sfaturi.

Sper ca pana luni dimineata sa iau o decizie. Initial am zis ca-mi bag picioarele in radarul lor fix :angryfire: dar sotia, nu si nu, sa o platesc.

post-1234-12877851552787_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa nu o platesti, dar asta nu inseamna ca vei scapa de ea. Va ajunge la primarie, la impozite si taxe, si pana la urma tot vei da banii astia. Nu ai ce face. Radarele fixe chair sunt omologate cum trebuie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo MMS75 ?? Nu te poti eschiva ca ti-a facut prost identificarea modelului ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie anul trecut mi-au venit 3 scrisorele din astea la firma. Toate din acelasi loc, din judetul cluj...

Dupa ce le trimiti datele, mai astepti cel putin 1 luna, daca nu 2 pana iti vine si procesul verbal de amenda.

Vad ca tu ai scapat mai ieftin decat mine...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai ai o scapare. Daca ai vreo cunostiinta cu carnet, dar care nu conduce, poti sa o bagi la inaintare. Si asa scapi fara puncte, doar amenda.

Sau am mai auzit de curand o varianta, dar nu stiu sigur daca merge: spui ca a condus (iei un nume de pe net, strain) si nu dai date si daca o sa te intrebe careva spui ca i-ai imprumutat masina si nu-i stii decat numele. Eu personal nu cred ca functioneaza, dar daca vrei sa incerci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ii fac mamei ele cadou niste puncte ca nu a mai pus mana pe volan de 2 ani. Poate imi ia ca bonus si amenda ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am pasat de doua ori vina pe mama, care nu mai conduce de ani multi, dar m-a costat cam mult, pe langa amenda, a trebuit sa-i cumpar si cate un parfum destept... dar tot e mai ieftin decat sa conduc cu teama ca nu mai am puncte. ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now