Guest andrei.1990

Volvo 440 :) il iubesc

14 posts in this topic

din 18 octombrie 2008 sunt fericitul posesor al unui volvo 440 din 1993, motor de 1.8i si aprox 100 cp. Pentru o prima masina mai bine nu se putea. sigura, usor de condus, cand trebe are si putere  ;). Ma mandresc cu masina mea :)

post-0-12877851759429_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o pastrezi sanatos...e perfecta...frumoasa...ce-as vrea sa traiesc si eu sentimentul asta  :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc frumos Malos. Dar pana acum o saptamana asa ziceam si eu. vedeam pe toti cu masini si imi era ciuda. Ai rabdare si incredere si va veni si volvo'ul tau  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu erai la volan? Masinile sunt asemanatoare.... Ah, nu,ala avea volan pe dreapta si parca era in engleza nu in romana! Felicitari inca odata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut am vazut ca la tine este antena ridicata la mine are casetofonul schimbat si nu se ridica antena din spate??? mi a zis cineva ca ii trebuie o cheita si se ridica manual? asa este?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu asa l-am cumparat. Il am numai de o saptamana si 2 zile. Antena care o are instalata nu se poate da jos decat cu cheie sau patent. Nu-i un sistem bine gandit deoarece de fiecare data cand o duci la spalat la perii trebuie sa demontezi de acasa antena. Si eu mi-am schimbat casetofonul dar antena a ramas aceeasi. Nu stiu sa iti dau un raspuns la intrebarea ta dar promit ca am sa ma mai interesez si eu si te anunt de indata ce aflu ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.

la andrei.1990 nu pare antena originala(imi cer scuze daca gresesc)... dar in general da, exista o mica cheita care trage antena afara... sau casetofonul are optiunea de antena automanta o legi acolo... sau ii poti da un +(plus) de la tripla si cand pui contactu se ridica automat... 

P.S Felicitari pt achizitie si s-o conduci cu grija!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Sper sa nu fie decat un impuls de moment, adica: prima masina, o ai de 5 luni, etc!

Eu am condus vreo 3 ani un 440GL 1.8E 1990, am dat-o la 350.000km.

Deci, m-a cucerit la vremea respectiva (1998). Felul cum stai in fotoliu, felul cum tii volanul in mana, consumul, cum se aseaza pe strada ... Masina e prea misto!

Sper sa o tii si tu si sa te bucuri de ea pentru ca merita!

Acum ma dau am un S80, la care am un singur repros: nu am varianta awd! :)

Mai am un C Klasse achizitionat de nou de care sunt foarte dezamagit!

VOLVO !!! ... Asta e masina, fratilor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da stai linistit ca volvo circula in familie  :D Tata are un s40 model 2008 nou :) eu de pe volvo numai trec pe alta masina :X:X:X VOLVO FOR LIFE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna Andrei!!Si eu am un 440 1.8i din 95,si la fel sunt foarte multumit de el!!cateodata nu imi vine sa cred ca merg toate functiile la el!!! :D

Multa bafta tuturor!!!VOLVO-CELE MAI ADEVARATE MASINI!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now