Sign in to follow this  
Followers 0
acidutul

daca ma poate ajuta cineva !

3 posts in this topic

  De cateva zile am cumparat un V40 an 1996, masina este foarte ingrijita interior si exterior dar are si ceva probleme cum ar fi inchiderea(nu se opresc semnalizarile dupa ce inchid cu telecomanda asa ca trebuie sa inchid cu cheia) iar alta problema ar fi urmatoarea: cu contactul la pozitia O nu se aprind luminile de pozitie, cu contactul la pozitia II am la pozitia O a comutatorului de lumini faza scurta(nu se poate aprinde faza lunga) la pozitia a doua a comutatorului de lumini am pozitii doar in spate iar la ultima pozitie a comutatorului am faza scurta, lunga si celelalte care trebuie sa functioneze la aceasta pozitie. Deci va rog un sfat cum ar trebui sa mearga si cam care ar fi cauza.

  Va multumesc   

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupa rasfoirea sectiunii S/V 40 m-am lamurit cum stau lucrurile cu luminile de zi si celelalte, dar mai am o singura problema pe pozitii se aprind doar becurile pe spate cele din fata nu si nu sunt arse pentru ca le-am verificat si functioneaza doar cand se aprind luminile de zi -o fi siguranta separata pentru pozitii fata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gama s/v 40 este succesoarea gamei 400. Eu am 440 din acelasi an ca si tine si tot la fel se intampla cu becurile de pozitii. Trebuie sa pui contactul in pozitia in care se aprinde si bordul, numai asa merge si in fata pozitia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0