Roberto

I'm gonna kill the cat

18 posts in this topic

Deci spuneti-mi ce dracu sa fac cu matzele, asa ceva nu am mai vazut de cand sunt, ce dracu e asa atractiva culoarea neagra de toate matele se perinda pe langa ea, am incercat toate metodele gen "Slap peste spate, Jet cu furtunu, Furtun pe spate, Urlat, Inchis intr-o alta incapare" nu merge, toata masina mi-o zgarie, pur si simplu credca sunt bolnave la cap asa ceva nu am mai vazut, taicamio a mai avut masini dar nu se urcau matele in halul asta pe ele, numai zgarieturi am pe ea de la cum incearca dobitoaca sa sara si nu poate, daca tot asa continua va trebuie sa renunte ai mei la matze ( eu sunt cu cainii ).

Inca nu am garaj, e in faza de proiect

Am inteles ca exista ceva spray repulsiv de pisici sau ceva de genul in PetShop-uri, sunt bune de ceva

post-527-12877852046839_thumb.jpg

post-527-12877852053322_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul nu inteleg cum ajung pisicile cu ghearele atat de sus pe portiere. Sunt foarte curios ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

;) Tu ce matze ai vazut pana acum? cred ca erau pisoiasi nu pisici.

Nasol moment, nu cunosc nici un produs, bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raman la parerea ca nu sunt de la mate. Ai vazut tu?

Intreb, nu dau cu parul ;D

Am si pisoi si catel dar nu am patit pana acum asa ceva. Poate sunt indragostite de Volvo si doresc sa deschida portiera sa dea si ele o tura ;D

Incearca un polish. La mine cateva zgarieturi au iesit fara problema.

Mai este un spray recomandat si in manual, pt. zgarieturi adanci (am vazut ca nu este cazul). Il are si Alex la 80 ron daca nu gresesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raman la parerea ca nu sunt de la mate. Ai vazut tu?

Intreb, nu dau cu parul ;D

Am si pisoi si catel dar nu am patit pana acum asa ceva. Poate sunt indragostite de Volvo si doresc sa deschida portiera sa dea si ele o tura ;D

Incearca un polish. La mine cateva zgarieturi au iesit fara problema.

Mai este un spray recomandat si in manual, pt. zgarieturi adanci (am vazut ca nu este cazul). Il are si Alex la 80 ron daca nu gresesc.

Logic, pai daca nu stiam crezi ca aplicam Una bucata slap si Jet cu furtunul de apa, ala micu' e dracul in talpi.

Deocamdata nu o duc la polish, mai pe viitor, nu are rost.

P.S - nu stiu ce se intampla, scriu in reply-uri dau Afiseaza dar nu imi apare post-ul in topic, mi s-a intamplat de 2 ori astazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-o cu parfum (masina). Matzelor nu le place parfumul.

Glumesc, merge numai  pentru lucruri mai mici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este clar! E de la slap si apa ;D ;D ;D

Vrei o solutie? URGENTEAZA PROIECTUL LA GARAJ. Asa scapa si matele si Volvo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci spuneti-mi ce dracu sa fac cu matzele, asa ceva nu am mai vazut de cand sunt, ce dracu e asa atractiva culoarea neagra de toate matele se perinda pe langa ea, am incercat toate metodele gen "Slap peste spate, Jet cu furtunu, Furtun pe spate, Urlat, Inchis intr-o alta incapare" nu merge, toata masina mi-o zgarie, pur si simplu credca sunt bolnave la cap asa ceva nu am mai vazut, taicamio a mai avut masini dar nu se urcau matele in halul asta pe ele, numai zgarieturi am pe ea de la cum incearca dobitoaca sa sara si nu poate, daca tot asa continua va trebuie sa renunte ai mei la matze ( eu sunt cu cainii ).

Inca nu am garaj, e in faza de proiect

Am inteles ca exista ceva spray repulsiv de pisici sau ceva de genul in PetShop-uri, sunt bune de ceva

  Le place caldura si din cauza asta sunt calare pe ea. Ai mei au la casa vre-o 4 matze, cand bag masina in curte parca dracu le aduce si fix pe ea se suie. 2 stau pe capota si 2 pe plafon. Am observat ca martanii stau pe capota si matzele pe plafon. Orice ai face nu vei reusi sa le dresezi. Asa fac ele cunostinta  ;D Se freaca de masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Le place caldura si din cauza asta sunt calare pe ea. Ai mei au la casa vre-o 4 matze, cand bag masina in curte parca dracu le aduce si fix pe ea se suie. 2 stau pe capota si 2 pe plafon. Am observat ca martanii stau pe capota si matzele pe plafon. Orice ai face nu vei reusi sa le dresezi. Asa fac ele cunostinta  ;D Se freaca de masina.

Ahhaaa deci, da ca si la mine exact pe capota stau mai mult, de acuma las masina afara pana se raceste de tot apoi o bag in curte, dar ma indoiesc ca se vor opri  ::).

P.S - O intrebare, voi nu patit cateodata cand scrieti un mesaj si da-ti Afiseaza sa nu fie preluat ? Nu stiu ce are forumul astazi sau cel putin mie mi se intampla deja destul de des, oare e de la mine ceva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

In dreptul portierei nu avea cum sa fie zgariata de pisici.

Si pe a mea se urca pisicile, dar in afara de urme de labutze murdare nu i s-a intamplat nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am probleme cu javrele vecinilor, care nu au alt loc sa se duca sa isi "balege" cainii, decat intre masini in parcare. Nu stiu cu ce solutii devastatoare sa dau astfel incat sa nu mai faca pe langa masina mea.

Dar ceva de bun simtz, doar sa nu mai faca linga masina, nu vreau sa omor animalul pentru prostia vecinilor nesimtiti.

In afara de faptul ca miroase ca dracu langa masina, mai iei si pe pantof acea substanta uneori mai mult lichida care miroase al dracu' de naspa si se curata cu mare atentie ca sa nu dai matzele afara. Foarte interesant este atunci cand nu iti dai seama si te apuci sa manjesti prin masina presulete si pedale. Cand il iei pe stangul esti "fericit" ca nu jegaresti decat o singura pedala ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singura "solutie" e sa atingi stapanii la orgoliu. Sa-i intrebi ceva de genul:" Ati uitat punguta in casa?"

Nu cainii sunt de vina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Roberto  Aceeasi problema am avut-o si eu. Curios...din toate masinile din curte singura "curtata" era...VOLVO ;) "Deci"...rezolvarea acestei mici neplaceri este foarte simpla: HUSA EXTERIOARA!

Probabil o consideri o "povara", insa cu timpul vei capata o dexteritate demna de invidiat... :D :D :D

Trust me!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ori vopsesti masina in curand, ori impusca dracu matele alea si ai scapat de problema  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar mai fi o varianta...sa le faci manichiura... ;D  le tai "zgaraetoarele" si asa nu o sa mai ai probleme cu vopseaua... 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eventual niste botosei si asa nu mai cauta nici caldura si nu mai zgarie nici masina  ;):D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma inscriu si eu la faza cu mitele care isi fac siesta pe masini. Din toate masinile din parcare ( si sunt vreo 40 ) doar pe a mea gasesc urme de labute (pe verificate :D).

Morala : pina si mitele prefera VOLVO :love5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now