Roberto

STANDARDWARTUNG DURCHFUHREN

33 posts in this topic

salut,

si mie imi apare exact acelasi mesaj si inseamna ca trebuie facuta revizia. dispare doar dupa ce il reseteaza un service autorizat volvo.

scuze de intarziere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca asa este. Greseala mea. Scuze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.de azi mi-a aparut si mie acest mesaj ce tia aparut si tie.vreau sa te intreb ce ai rezolvat pana la urma de la ce apare?.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.de azi mi-a aparut si mie acest mesaj ce tia aparut si tie.vreau sa te intreb ce ai rezolvat pana la urma de la ce apare?.

Revizie normala de 20.000, eu inca nu am fost la revizie, o sa merg cand am drum in Ungaria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ceva grav daca merg la revizie dupa vreo 4000-5000 de km ???ca oricum eu mi-am skimbat tot la dansa cand am aduso in tara deci vreau doar sa merg si sa imi scoata afisaju si sa mi-l reseteze , ca la service unde am fost nu aveau softu pt volvo ca se procura mai greu.ast un raspuns

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ceva grav daca merg la revizie dupa vreo 4000-5000 de km ???ca oricum eu mi-am skimbat tot la dansa cand am aduso in tara deci vreau doar sa merg si sa imi scoata afisaju si sa mi-l reseteze , ca la service unde am fost nu aveau softu pt volvo ca se procura mai greu.ast un raspuns

a mea are mai mult de 20 mii de cand am adus-o si i-am schimbat toate filtrele + placutele de frana + bieletele pe fata si un senzor de vacum (nu se mai tura peste 3000) si nu i-am facut revizia pana acum.

Si masinuta zboara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca o să va uitaÅ£i într-un manual al maÅŸinii veÅ£i vedea că mesajul pt service-ul consumabilelor apare după un algoritm simplu, al km parcurÅŸi, în funcÅ£ie de cum este setat computerul maÅŸinii.

De ÅŸters, se ÅŸterge fie de către un service sau se poate face ÅŸi individual după o procedură care a fost discutată pe forum, deci folosiÅ£i cu încredere opÅ£iunea "Caută"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now