Sign in to follow this  
Followers 0
Victor

Batt. Fernbed Niedr Spannung

46 posts in this topic

face piu piu pe care l dezactivezi apasand botonul de read de la CB.la locurile din fata nu tace cand faci asta.cred ca nici nu poti sa l opresti.

Merge, scoti siguranta de sub torpedou :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi-a aparut eroarea aia inante sa mi se arda blocul de diode... si nu era afisat constant. iar in ziua in care mi sa ars mi-a afisat-o constant pana s-a dus alternatorul.Nush daca are vreo legatura cu telecomanda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare asta cu bateria...

Chiar voiam sa ma duc peste aia care mi-au vindut bateria de la masina, nici prin gind nu im trecea sa ma gindesc la cea de telecomanda.

Si ma intreba un toyotist ce fac daca mi se termina bateria de la telecomanda pe cimp ca nu pot descuia cu cheia, masina nu are yale :))

Ai dracului ingineri au avut astia

Share this post


Link to post
Share on other sites

care masina nu are yala fratica?ce masina ai tu fara yala?cheia de plastic are cheita de aluminiu cu care desfaci usa in caz ca se gata bateria.in caz ca ai alarma la masina o sa tiuie alarma.nu exista masina fara yala,posibil alea cu amprenta sau cu senzor care simte ca te apropii de ea cu cheia,dar nici alea nu cred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare asta cu yalalaugh.gif Si mie mai imi spun prietenii ''ce faci daca te lasa bateria,cu ce descui'',iar eu le raspund '' ma uit la ea''laugh.gif

Alea cu keyless go nu au nici un fel de amprenta(nu stiu sa fi aparut intre timp).Masina ''vede'' ca te apropii cu cheia in buzunar spre ea,iar atunci activeaza butonul de pe clanta(clapa) care permite dechiderea usilor de pe acel buton.wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe cuvint nu am gaura de nici un fel de cheie la nici un miner la nici o usa

Cheia mica este de la torpedou

care masina nu are yala fratica?ce masina ai tu fara yala?cheia de plastic are cheita de aluminiu cu care desfaci usa in caz ca se gata bateria.in caz ca ai alarma la masina o sa tiuie alarma.nu exista masina fara yala,posibil alea cu amprenta sau cu senzor care simte ca te apropii de ea cu cheia,dar nici alea nu cred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa ma bata cucu,fa poze la manerele(exterioare) usilor din fata.nu cred ca nu ai incuietoare.sau ai keyless go la masina.fa si poza la cheia de plastic a masinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare asta cu bateria...

Chiar voiam sa ma duc peste aia care mi-au vindut bateria de la masina, nici prin gind nu im trecea sa ma gindesc la cea de telecomanda.

Si ma intreba un toyotist ce fac daca mi se termina bateria de la telecomanda pe cimp ca nu pot descuia cu cheia, masina nu are yale :))

Ai dracului ingineri au avut astia

Tot inginerii aia pe care tu ii injuri s-au gandit sa nu te lase sa stai sa ingheti pe panga masina :lol:

In prima poza ai cheia magica, iar in a doua ai locul unde trebuie sa o bagi, cheia :P . Succes

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ii injuram, ii apreciam, mi se pare f tare sa iit zica masina cind ti se descarca baeria din cheie

Cheia mica e de la torpedou

O sa ma uit mai bin sa vad daca nu am remarcat eu yala din minerul de la sofer, chiar m-ai facut curios

Tot inginerii aia pe care tu ii injuri s-au gandit sa nu te lase sa stai sa ingheti pe panga masina :lol:

In prima poza ai cheia magica, iar in a doua ai locul unde trebuie sa o bagi, cheia :P . Succes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ii injuram, ii apreciam, mi se pare f tare sa iit zica masina cind ti se descarca baeria din cheie

Cheia mica e de la torpedou

O sa ma uit mai bin sa vad daca nu am remarcat eu yala din minerul de la sofer, chiar m-ai facut curios

daca te referi cumva la cheia din poza de mai sus,adica cea care iasa din suportul de plastic.cu aia desfaci si usa.din poza masinii nu se vede yala :D.

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca te referi cumva la cheia din poza de mai sus,adica cea care iasa din suportul de plastic.cu aia desfaci usa.din poza masinii nu se vede yala :D.

si acia se vede yala.

post-555-080456100 1293286587_thumb.jpg

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai ca am dat in alta

cind am fost in austria am dat cheia la un magazin sa imi schimbe bateria ca sa nu am pb si ala ori mi-a pierdut arcul sau ce drk tine cheita mica inauntrul carcasei

ca acum nu mai opune rezistenta butonul care o tinea acolo

tre sa o desfac sa vad daca nu fac cumva rost de arc, sa nu schimb carcasa pt atita lucru

si acia se vede yala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci pan la urma ai yala la usa au ba?

apoi tu din austria iti iei baterie.china ii mai aproape de romania decat de austria.

ai 2 chei :foloseste o pe ailalta

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai da, am auzit ca bateriile din austria sunt mai bune si am zis ca neamtu schimba mai cu atentie ca mine

nu am decit o cheie ca smecherul de unde am luat masina a zis ca mi-o trimite si pe a doua, si a aruncat cartela de la telefon:)

deci pan la urma ai yala la usa au ba?

apoi tu din austria iti iei baterie.china ii mai aproape de romania decat de austria.

ai 2 chei :foloseste o pe ailalta

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu cheia am lamurit o...dar pan la urma ai yala la masina au ba?ca vad ca nu ai mai raspuns la intrebarea care ne am pus o cu toti despre versiunea masinii tale.sau ala care ti o vandut masina pe langa ca te o pacalit cu cheia o chituit/vopsit si yala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, sunt eu miop, e masina nevestimii si nu ma uitasem bine.

Are gaura pt cheia mica de la torpedou.

Nu a chituit-o :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, sunt eu miop, e masina nevestimii si nu ma uitasem bine.

Are gaura pt cheia mica de la torpedou.

Nu a chituit-o :))

:lol: Cheia mica de la torpedou o scoti din chei de plastic si cu aia merge sa-ti deschizi usa :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci am mai lamurit o mare enigma a s40-ului

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi mi a aparut si mie mesajul minune. Am luat o Varta la 6lei si mi a schimbat o un baietas la reparatii gsm. I a reusit sa nu piarda arculetul, deci totul ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0