daann

Spalatorie

19 posts in this topic

In primul rand daca mai e un topic pe aceasta tema imi cer scuze si il inchid pe asta,dar eu nu am mai gasit nimic.Deci eu sunt foarte nemultumit de spalatoriile la care mi-am dus frumoasa..asa ca m-am hotarat sa nu mai dau nici un ban pe spalare pana nu gasesc o spalatorie ok.Astept cu interes parerile voastre si recomandari(daca e cazul)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti pot recomanda spalatoria de langa Facultatea Romano-Americana (Bd. Expozitiei)

Eu acolo spal masina si sunt buni chiar si la tapiterie.

Plus ca s-ar putea sa ramai surprins ce mai gasesti pe acolo (n-as vrea sa fac reclama, sa nu supar pe cineva pe aici).

Recomand cu caldura.

Cele bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba chiar te indemnam sa "faci reclama" pentru ca doar asa putem sa alegem binele de rau si sa stim si noi unde ne rasfatam cel mai bine posesiunile ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spalatoria este in Cadrul firmei Delta Car Trading, care se mai ocupa si cu niscaiva tuning, audio-video, alarme, sisteme urmarire masina prin GSM, etc.

Destul de interesant, nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine mai si sa vin eu din Baia Mare pana acolo...  ???

;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat ceva destul de important.

Pentru informatii, vi-l furnizez pe Dl. Radu Barbulescu (director), pe care il puteti gasi la tel. 0745.610.175.

Cele bune si spor la achizitii.

Sper ca va veti lauda dupa aceea, da? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am mai fost foarte multumit de o spalatorie din Curtea de Argesh (daca aveti drum pe acolo), cum intri in oras dinspre Pitesti, pe stanga, langa o statie de GPL, in jos sub nivelul strazii (se coboara o panta mica). Cu 6 lei o face bec (au iesit si mushtele de pe oglinzi, lucru destul de rar intalnit in spalatoriile din Bucuresti) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treaba cu mustele e serioasa!Ultima data am dat 30 lei pe un spalat (ce e drept ext.+int.)dar dupa ce am ajuns in parcare a trebuit sa o mai iau o data la mana sa frec eu mustele.Oricum nu recomand spalatoria de pe Alunisului vis a vis de Lukoil si nici pe cea de Stoian Militaru(ambele in zona Ctin Brancoveanu).

P.S. poate puneti si ceva preturi :P

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru muste si alte pete de uleiuri si grasimi, recomand alcool tehnic. Se gaseste la mai toate magazinele de piese auto. Are o culoare indigo si costa cam 7 lei o sticla.

Eu cand am dat prima oara, am dat pe toata masina, cu rezultate f bune. Nici mizeria nu s-a mai depus la fel de repede, un timp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da asa as putea sa imi spal eu toata masina,ideea era ca m-a indignat faptul ca a trebuit sa imi spal eu masina dupa ce am luat-o de la spalatorie.Adica daca tot dau un ban sa stiu de ce l-am dat nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...in rest eu apelez numai la spalatorii automate. De fapt numai la MOL. Dupa 12 ani, inca luceste destul de bine vopseaua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si noi astialalti carora nu ne-a crescut molul in curte ce facem? manuela? practic nu recomand nici una din Campulung,o spal la spalatorie,dar nu recomand!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

In targu Mures : spalatoria JOLT si BELTRAND. dupa o vizita la ei veti avea termen de comparatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am gasit spalatoria auto perfecta asa ca am investit ceva bani, mi-am luat scule si imi spal singur masina .

Am fost la multe spalatorii de fitze si nici una nu spala perfect oricat de multa spaga as da, o perioada cea mai tare spalatorie era una pe cheiul Dambovitei langa AUTOVIT, este super moderna dar nu a durat decit 3 luni minunea, dupa 3 luni au inceput sa dea rasol. Era 40RON (int+ext)+ 10 RON spaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Copii....orice spalatorie e smechera daca ii dai 5 ron lu nenea ala care o spala pe ext si 5 ron lu ala de la int.....

si cea mai atre smecherie.....cum fac eu ...... spalati-le fratilor intr-un singur loc....

Eu unul asha fac....ii am pe unii in cartier.....25 ron int plus ext....10 ron spagutza....

si o spala si in urechi....si in timp ce ei lucreaza imi beau cafeaua linistit la barfa.....se merita...baietii sunt ok atata timp cat isi scot tigarile....jur cand ma vad ma trateaza ca pe un sef.....banu face tot frate.....

Iar de la ei nu plec afar geamuri sterse cu hartie....suflat praf din grile int.....aspirat si prin cele mai nasoiale locuri..etc.....degresat de jante....."cola pe roti "  ;D si parfumata innauntru.....

asha ca.....cand gasiti un loc aproape de casa si sunteti cat de cat multumit....incercati sa l faceti voi mai multumitor.... !!!!

All best...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@preacher013 Pai asta faceam si eu!lasam 10 lei spaga de fiecare data.. ,si a tinut treaba asta vreo 4 spalari dupa care s-a inputit treaba.Ultima oara cand am spalat-o acolo nici nu a vrut ala sa auda de spaga,cica"las ca imi dai la urma.."la cum a iesit bine ca nu i-am dat 2 dupa ceafa :D.Eu sunt dispus sa las de o tigara asa...dar degeaba,tot de kkt iese!

Share this post


Link to post
Share on other sites

o fac io cu mana mea cred ca am facut o la spalatorie de 2 ori nu ca n as fi multumit dar am timp la munca de ea !!!! dar acum arata jalnic are aproape 2 luni de cand nu a mai vayut exterior facut poate la primavara,aaa nu ma de craciun si de pasti  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now