Guest Ovi_zd3

O mica problema ...Euro 1 sau 2 ? volvo 460 din 1994

12 posts in this topic

Salut baiati ...sunt nou pe aici dar am si eu o mica problema ..am un volvo 460 ....nu m-am dus cu el la rar ...este din 94 cu motor d 1.8 turbo ..uni zic ca ar fi euro 2 uni ca este euro 1 ..in certificatu de inmatriculare scrie ca este euro unu ...dar la doar cateva luni dif un amic are trecut euro 2 ...are cineva idee daca este 1 sau 2 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut baiati ...sunt nou pe aici dar am si eu o mica problema ..am un volvo 460 ....nu m-am dus cu el la rar ...este din 94 cu motor d 1.8 turbo ..uni zic ca ar fi euro 2 uni ca este euro 1 ..in certificatu de inmatriculare scrie ca este euro unu ...dar la doar cateva luni dif un amic are trecut euro 2 ...are cineva idee daca este 1 sau 2 ?

Salut , nu vreau sa te descurajez dar dupa cum aplica normele RAR-ul nu m-ar mira sa fie non-euro.

Completeaza-ti si profilul te rog ;). Multumesc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca vrei sa spui 1.7 turbo... Este cel putin EURO1. Daca masina este pusa la punct, ai sanse mari sa fie incadrata EURO2. Incearca sa ii faci un test de noxe inainte de rar... sa vezi cum stai.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dap 1.7 turbo ...am gresit ..este vorba de motorul  B17FTM ...chestia este k mi sa intamplat si cand am luat masina tatalui meu ...in certificat era trecuta euro 1 si cand m-am dus la rar a iesit euro 2 ...sper sa mearga si de data asta :-S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu iti recomand sa mergi la sigur, nu la noroc...

Cat despre masina, cred ca esti multumit de ce poate motorasul asta  ;D

As vrea sa imi iau si eu un 1.7T, am vazut unul care imi place f mult... pacat ca nu am acum toti banii.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sper sa fie euro 2 ...daca nu ;)) la bulgari cu ea :))...asta seara primesc verdictu dak o aduce in tata sau nu ...sper sa o aduca ...am uitat sa specific ca masina este a fratelui meu dar mi-o da mi-e p un pret de nimic :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum 4 luni mi-am achizitionat si eu o bijuterie de volvo 480 turbo motor de 1721 din 93.masina am gasit-o in italia si bineinteles am inmatriculat-o in ro.la rar mi-a iesit euro 2.taxa de inmatriculare a fost 956 ron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu detin un volvo 440 1.8i din 93. Pe certificat scrie euro 2. Cand am facut test de noxe nu se incadra in euro 2. M-am speriat dar dupa ce i-am schimbat niste buji si fise si-a revenit. Oricum astazi ii in drum spre RAR. Sper sa iasa totul bine. Taxa pentru euro 2 este de 415 euro, dar pentru non-euro este de 8.900 euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum 4 luni mi-am achizitionat si eu o bijuterie de volvo 480 turbo motor de 1721 din 93.masina am gasit-o in italia si bineinteles am inmatriculat-o in ro.la rar mi-a iesit euro 2.taxa de inmatriculare a fost 956 ron.

Florin, cand ai timp fa niste poze int/ext si posteaza-le pe forum. Nu am mai vazut de mult un 480...  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

am sa fac.dar nu acum ca la constanta ploua si bijuteria mea e cam murdara.daca tot va fac cunostinta cu ea vreau sa fie o prima impresie foarte buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au fost bune semnalele acelea pe care le-ai luat de la mine ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now