Guest Drysk

avarii si cruise control mort

5 posts in this topic

Salut, dupa schimbarea filtrelor de aer/motorina/ulei etc, la un service, am constatat ca nu mai functioneaza avariile si cruise control-ul. Am mers inapoi sa vada de ce, dar nu stiau, toate sigurantele sunt OK. De la ce poate fi problema, si ce legatura au cele doua (avariile cu cruise control)? Vreau sa merg la un electrician, dar as dorii si niste sugestii inainte.

merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca inainte de schimbarea filtrelor totul era ok, 100% problema este din instalatia electrica. Vezi ca pentru  schimbarea filtrului de motorina, este necesar sa umbli la cutia sigurantelor aflate in compartimentul motor. Probabil s-au deranjat ceva "papuci" sau sigurante acolo...

Pentru a-ti fi mai usoara identificarea elementelor de circuit care sunt "responsabile" de gestionarea celor doua probleme, ai alaturat schemele. Spor!  ;)

TP3945202_us_87.pdf

TP3945202_us_119.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

off-topic: de-aia urasc eu service-urile romanesti...

Bafta sa gasesti buba !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Service-urile romanesti sunt deplorabile. Vor sa-ti ia cat mai multi bani, sa faca lucrarea de mantuiala, sa ascunda ce gresesc. Eu am stat pe capul lor de m-am plictisit si i-am pus mereu sa refaca ceea ce nu era corespunzator. Revin la o idee mai veche a mea: un service pentru toti volvistii din tara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now