escappe79

faruri s40

6 posts in this topic

Am o masina de nota 10 si am mare noroc ca am casco, dar am o problema cu farurile, pt care sunt responsabil 100% de distrugerea lor si eu pt ca sunt un vitezoman si cei cu masini mari pt ca mi le fisureaza. dar intrebarea mea este daca nu se poate schimba doar sticla si nu tot farul ca pretul ajunge la vreo 1500 de lei si cum am patit-o pana acuma de 5 ori mi-au crescut si cei de la asigurari  suma anuala de daune si am ajuns la 5000 lei de vreo doi ani. cine s-a mai confruntat cu problema asta il rog sa imi dea un raspuns sau o solutie. in rest ce sa zic masina pe viata ..... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sfat: dupa ce-ti gasesti sticla pentru far, pune-ti folie transparenta pe ea, iti mai protejeaza sticla de pietricele...

Bafta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

    In caz ca mai patesti buba, poti opta pentru un far aftermarket (identic cu cel original) pt. 370-380RON, dar iti trebuie motorasul de reglaj si becurile de pe cel vechi, sau poti opta doar pentru sticla de far originala care e pe la 300-330RON.

   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doamne ce bombalau am fost adik aia de la casco imi spun ca farul se schimba cu totul si nu este sticla numai pt s80 si voi imi spuneti ca am doua alternative si sticla si far aftermarket. bun dar de unde pot sa comand?

se gasesc si pe www.partsforvolvosonline??

merci de raspunsuri

ca sa vezi ca agentul de asigurari imi este prieten. cum te .....prietenii nu te ...... nimeni.il mananc luni :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau www.piese-volvo.ro ... ai chiar sticla de far si farurile puse in lista de preturi... Pentru S80 intr-adevar se vinde doar farul cu totul, nu exista doar sticla de far...

Bafta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now