Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

sonel

Meseriasul Midnight Caller

2 posts in this topic

Am cumparat acum o luna de la MidnightCaller un kit de ambreiaj si kit-ul de distributie (curea + role) pentru VOVA, de pe site; nici un meserias nu a stiut sa-mi spuna ce kit de ambreiaj se potriveste - inainte de a-l demonta pe cel vechi (optiune neagreata).

MNC mi-a cerut seria de pe cutia de viteze si mi-a trimis kitul care chiar era DE ACOLO.

Nu-l cunosc personal pe MNC si nici nu am avut nici un avantaj de la el pt acest post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sonel: iti multumesc din suflet pentru aprecieri ! Parerea mea e ca daca te apuci de o treaba, apai sa te tii de ea.

Meseriasii probabil au fost prea lenesi sau nu au stiut ce si unde sa caute, ca sa-ti poata oferi reperele corecte.

Personal daca nu stiu ceva, caut pana in panzele albe, ca sa nu dau comanda "la misto" si daca nu se potriveste sa las clientul cu ea pe cap ;D De asemenea in cazul (sub 1%) in care piesa nu e corecta, aceasta se trimite binisor inapoi la mine cu plata transportului tot la mine, mai caut, si daca cumva am gresit eu si nu clientul (VIN eronat, recarosare, schimbare cutie sau punte, etc), acestuia i se va trimite piesa corecta tot in acelasi pret si pe cheltuiala mea.

Tind sa cred ca asta ar fi ideea unui business corect, si chiar daca din cand in cand mai ai si de pierdut, important e sa se intoarca clientul multumit de cum a fost tratat.

Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites