Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest soricaadrian

volvo 244gl benzina aproape gratis

13 posts in this topic

Salut!

Am un prieten care are un 244gl si vrea sa scape de el repede.

E pe benzina cu instalatie de gaz.

Masina era functionala acum ceva timp (acum vreo 2 ani), intre timp a fost cam vandalizata pe exterior si este completa.

Ma gandeam ca decat sa ajunga pe la vreun REMAT poate se gaseste un pasionat care are nevoie de piese eventual toata masina.

Care se baga??

Telefon contact 0722.89.98.98

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai multe detalii:

Masina este din 1982, motor 2.2 benzina pe carburatie cu GPL.

Masina se afla in zona Crangasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut ma intereseaza si pe mine aeroterma daca pot sa o achizitionez, se poate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau sa iau legatura cu posesorul acelui volvo 244 gl,poate cumpar masina sau ajut la depanari.Ma poate gasi prin e-mail:valytgv@k.ro sau telefon:0751071900.Daca este si pescar...

post-0-1287785442036_thumb.jpg

post-0-12877854422259_thumb.jpg

post-0-1287785442036_thumb.jpg

post-0-12877854422259_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine dati un telefon la numarul din primul post. Am vazut masina si mai poti lua destule de pe ea- in afara de faruri, stopuri, un geam lateral spate, bord. Ar mai fi o problema: o astepta un flex, dar nu stiu ce s-a intamplat cu ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu exceptia colegului nostru cu telefonul de mai sus,care este deosebit de amabil,va informez ca am fost la aceasta masina si am cumparat de vreo 60 ron niste prostii,care nu prea sunt functionale.Instalatia pe gaz nu este tip volvo,are cablurile taiate si incomplete,nu cred ca trece de omologare,ISCIR si RAR,iar pretul ferm este de 500 ron in aceste conditii.Bordul este crapat,mai bine zis masina nu mai are bord,cum dealtfel nu prea se mai poate lua mare lucru de pe ea.Poate ceva de la directie:burdufe,cardan si ceva de la incalzire(NU ARE CLIMATIZOR).In concluzie pentru cei care vin de departe si mai dati bani pe transport este bine sa va spun si ca se ajunge destul de greu la locul unde este epava.

/applications/core/interface/file/attachment.php?id=4646">volvo_240_owners_manual_1992.pdf

volvo_240_owners_manual_1992.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anuntul este inca de actualitate.

S-a inceput dezmembrarea lui pentru Remat.

Daca va grabiti poate mai prindeti ceva din el.

Preturile pt piese se negociaza la fata locului (si oricum or sa fie simbolice).

Are butelia de gpl plina aproape.

Masina e aproape completa si cred ca sigur aeroterma e deocamdata la locul ei.

HAI BAIETII CA E PACAT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, scuze ca intervin,am si eu tot un 244 din 81 dar masina a fost pe comanda si i-am pus motor diesel,de curand am radiat-o mergea tot la ea pana sa ii ard garnitura de chiuloasa(sper ca am scris bine) pe care o am noua dar nu e montata,daca cineva e interesat de piese,masina sau orice legat de ea sa ma contacteze pe telefon 0743010080

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt Teodor ,

cutie cu 5 trepte ?

si pretul?

merci

Cristian

Share this post


Link to post
Share on other sites

cutia e cu 5 trepete si a 5 e la buton electrica,suna-ma si vb

Share this post


Link to post
Share on other sites