Sign in to follow this  
Followers 0
Guest vulturash

cadru motor schimbat ?

3 posts in this topic

salut, sunt un mare fan volvo 850 care dupa un an de cautari am gasit un volvo 850 de vanzare. Masina e in stare buna in general dar am unele dubii in privinta starii motorului. Masina o am din iulie, asa ca nu o cunosc prea bine. in afara de manualul ei standard nu am gasit prea multa documentatie cu privire la ea.

Problema e ca de curand, intr-un acces de prietenie, am imprumutat masina unui coleg, care s-a intors cu ea cu airbag-ul sarit si, cel mai grav, ceva e in nergula cu motorul\cutia sau esapamentul pentru ca ma se transmit foarte puternic vibratiile in caroserie.

Nu stiu cum a reusit sa o avarieze, el insa mi-a zis ca a coborat cu ea de pe bordura si a "lovit-o cu burta de asfalt", iar apoi, la prima frana a sarit airbag-ul. intradevar, masina nu este lovita, dar nu cred ca e doar atat. ulei nu curge, cel putin asa cred.

SUNT FOARTE SPERIAT DE CEEA CE AR PUTEA AVEA.  Iar despre service-uri, nu as avea atata incredere sa o las pe mana lor. Am citit subiectele postate pe forum si imi dau seama ca voi sunteti cu adevarat cunoscatori. As fi recunoscator daca ma puteti ajuta cu un sfat sau poate chiar sa vedeti masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca esti din Bucuresti. Fa-ti timp si vino intr-o seara pina in Salajan - la Statuie. Eu stau in apropiere, ne suim in ea, facem o tura si poate ii gasim "buba". Prietenul a dat cu "burta" de asfalt sau cu baia de ulei ?...Cam ciudata faza cu airbag-ul, in fine.

Vino cu ea si vedem ce are, ca de-aia sintem aici, sa ne ajutam. Da-mi un telefon (e scris la profilul-avatarul meu) cu 1-2 ore inainte sa vii, ca sa fiu acasa. Si nu dispera, altii au probleme mai grave ca tine  ;) Toate se rezolva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0