radulescu

e posibil

10 posts in this topic

la masina mea nu pot sa inchid  si sa deschid geamurile din cheie si nici din telecomanda,asa ii ea sau ii stricat ceva?.ii posibil sa aiba atatea dotari si asta nu?cred ca nu am nici alarma si am pe bord sus pe mijloc o chestie cu doua leduri unu alb si unu rosu dar nu misca nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

tine apasat 3-4 secunde (de cheie vorbesc) butonul de inchis usile/respectiv armat alarma. Alarma ai sigur daca ai becurile respective. E drept Volvo Guard (tipul de alarma volvo) este destul de ciudat. Nu se declanseaza decat daca ti se rupe/loveste ceva. Nu e genul de alarma care incepe sa tiuie daca treci pe langa masina sau fortezi usa.Este in manual o sectiune unde se descrie cum poti testa alarma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceasta facilitate nu este optionala, este standard. Se pare ca modelul tau nu are.

De curiozitate. La ce te ajuta? Eu in 9 luni nu am folosit niciodata chestia asta in mod util desi recunosc ca m-a incantat cand am descoperit-o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat azi si la mine si merge, si ca sa fie paharul plin sa vedeti faza, am incercat-o azi cand am mers la faculta in timp ce ma indepartam din parcare si a mers...........si a-ti ghicit !! Le-am uitat asa  :D :D, 3 ore  a stat in parcare cu toate geamurile deschise, cand am ajuns inapoi mi-am dat seama ce dobitoc sunt, dar ca noroul ca a ramas totul la fel, nu s-a atins nimieni de nimic, cred.

Dumb  ::) ::)::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@roberto: daca ai lasat in masina numai cursuri,normal n-a vrut nimeni sa le fure, ia lasa tu o geanta plina cu euroi (dupa ce castigi la loto...) si pe urma spune-ne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt c70 poti sa faci actualizare soft cu deschiderea geamurilor din telecomanda,nici la mine cind am luat-o noua nu era in functie,poi am facut update si merge,cu alarma daca nu vine din fabrica nu stiu daca se mont.dupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@roberto: daca ai lasat in masina numai cursuri,normal n-a vrut nimeni sa le fure, ia lasa tu o geanta plina cu euroi (dupa ce castigi la loto...) si pe urma spune-ne :D

Exact cursuri aveam pe bancheta din spate  ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum depinde ce c70 este. Nu imi vine sa cred ca ultimul model nu are asa ceva. Probabil e un model mai vechi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu, nu este un model nou este din 2001 dar va multumesc pt sfaturi si poate  nu imi foloseste la nimic dar eram curios

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now