rand

Parbriz Volvo S40 2001

21 posts in this topic

A schimbat careva de curand un parbriz la Volvo S/V40? La ce suma se ridica? Al meu este f. zgariat (cineva a dat gheata jos de pe el cu un plastic si l-a zgariat) si m-ar interesa sa-l schimb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca la AGER (www.autoglas.ro)

Share this post


Link to post
Share on other sites

700 de RON, la Ager-ul de langa Cimitirul Bellu (p-ta Eroii Revolutiei), tot in vara. parbriz Saint-Gobain. Io zic sa nu iei chestiile turcesti mai ieftine, pe care ti le recomanda ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

540 ron + 100 ron montatul in Bacau nu stiu cum se numeste firma... iti dau nr de tel daca vrei.

PS: al meu e din 2005

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca esti din Cluj Napoca du-te pe strada Dragalina(ii strada de la Astoria la Hotel Sport) acolo este firma si un parbriz de V40 din 2001 in 350 RON cu tot cu montaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

un sfat bun zic eu-nu cumparati toate turcismele si .....

intr-un an se sableaza de la pietricele si praf,e obositor noaptea la condus...

mai bine iei ceva mai scump dar bun

va spun ca eu am pus unul ieftin si am vazut cat de nasol a fost apoi am luat unul original sh ...alta viata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io cred ca parbrizele Pilkington nu sunt tocmai turcisme ci italine si sunt echipate masinile italiene si franceze

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal cristi nu stiu ce tipuri de parbrize au dar eu am fost la ei sa il schimb pe al meu ca ii zgiriat si nici macar nu mi-au gasit masina in baza lor de date sau poate nu stia doamna de acolo sa se uite ca ma expediat cam repede la gimarom in marasti si acolo pretul ii 1300 fare montaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legat de calitatea îndoielnică a multe din parbrizele care se vând la diverse firme din Å£ara nostră, pot spune că m-am convins pe proprie piele. Am parbrizul de la Ager, Saint Gobain, montat în primavara lui 2007, ÅŸi deja nu mai e cum trebuie. ÃŽn lumina farurilor din contrasens, se umple de steluÅ£e ÅŸi nu mai vezi nimic. Deci următorul, pt că asta are deja ÅŸi o crăpătură de toată frumuseÅ£ea, va fi unul de echipare originală Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut radulescu tanti aia de la firma de parbrizu nu prea le are cu cautatu ca si io mi-am gasit parbrizu la ea pe calculator desi sustinea ca ea nu are asa ceva

asa ca ce sa-i faci la toti ni greu da nu la fel

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alecxica

Nasol. Eu il am tot de-acolo. Pana acum nu am avut probleme, dar nu are decat vreo 4 luni. Cat aveai garantie la el? Cei de la Ager au zis ceva despre asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alecxica si nu cumva parbrizul original Volvo este tot Saint Gobain sau Pilkington ? Pt ca totusi Volvo nu fabrica parbrize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este tot Saint Gobain si ala original.

Dar, ce-i drept ... si eu am pus de la Ager Saint gobain ... si are 1 an si e plin de puncticele. Bine, eu nici nu merg prea incet, dar totusi.

Nush ce sa zic, or fi din alea facute in ultima instanta, pe barca de salvare cand se scufunda vaporu ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vapor bre din Franta pana in Romania ? Poate ai nimerit tu ceva muste cu casca de protectie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vapor bre din Franta pana in Romania ? Poate ai nimerit tu ceva muste cu casca de protectie :D

ahhaha, genial, sau tantari pe motocicleta, stii bancu' ala cu :

2 tantari pe un Harley

- Pasagerul din spate zice : Auuuci !!!

- Soferul : Ce-i baiu' ??

- Pasagerul : Mi-a intrat o musca'n ochi !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

soferul de pe musca eventual , ca ala de pe harley era pilot ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

soferul de pe musca eventual , ca ala de pe harley era pilot ;)

Pilot da, imi scapase  ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am schimbat parbrizul la Vectorglass: parbrize

Au venit si au facut montajul acasa , a durat cam 30 min dupa care masina a trebuit sa stea nemiscata 2 ore pentru uscarea solutiei cu care s-a lipit parbrizul.

Cost cu montaj cu tot: 550 RON

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am schimbat parbrizul la Vectorglass: parbrize

Au venit si au facut montajul acasa , a durat cam 30 min dupa care masina a trebuit sa stea nemiscata 2 ore pentru uscarea solutiei cu care s-a lipit parbrizul.

Cost cu montaj cu tot: 550 RON

In ce consta garantia ?

Daca intr-un an se sableaza si e plin de puncte se schimba pe garantie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now