Sign in to follow this  
Followers 0
paunionutz

"Plasa" pe centrul bordului!

35 posts in this topic

Acolo e un difuzor de 25w, al carui singur rol e de a emula difuzorul central. Daca pui ceva acolo risti sa strici acustica masinii. Sistemul e Alpine si, zic eu, suna foarte bine. Eu am 2 S60 uri unul cu HU 603 4x 25 W si altul cu HU 803 4x 75 W. Diferentele sunt notabile, as putea spune, insa chiar si cu 4x25 w sistemul suna mult mai bine ca in multe masini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acolo e un difuzor de 25w, al carui singur rol e de a emula difuzorul central. Daca pui ceva acolo risti sa strici acustica masinii. Sistemul e Alpine si, zic eu, suna foarte bine. Eu am 2 S60 uri unul cu HU 603 4x 25 W si altul cu HU 803 4x 75 W. Diferentele sunt notabile, as putea spune, insa chiar si cu 4x25 w sistemul suna mult mai bine ca in multe masini.

Perfect de acord cu tine. Se aude foarte bine muzica in masina, dar eram curios, ce e acolo. Oricum, am renuntat la idee momentan, ca am alte treburi. Cand ma apuc de treaba, voi face poze si va voi tine la curent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acolo nu este absolut nimic DAR se poate pune o frumoasa navigatie, dupa ce pun la mine o sa bag niste poze.

HU tau este HU 603, adica unul banal....ca si al meu dealfel .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acolo nu este absolut nimic DAR se poate pune o frumoasa navigatie, dupa ce pun la mine o sa bag niste poze.

HU tau este HU 603, adica unul banal....ca si al meu dealfel .

Pui navigatie originala? Sau ceva aftermarket? Da si tu ceva detalii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa vin cu detalii la anu cand o sa ma apuc sa montez navigatia acolo, o sa pun o navigatie de 4.5" pe care o sa incerc sa o motorizez, sa vedem ce iese :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la cat de simpla e instalatia electrica la S60, sa mai si atingeti ceva nedorit, sa te tii artificii si luminite. Da' ce-si face omu cu mana lui...lucru manual parca. Succes si atentie!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozzy, cand voi reusi eu sa stric ceva la Volvo te voi anunta :D

Acolo se poate pune o navigatie de 4.5" dar nu prea se poate motoriza, am tot incercat si nu merge DAR am gasit ce vine perfect acolo, http://www.qualitymobilevideo.com/images/products/detail/VOL6569.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0