Alin_s40

Volvo S40 avariat 95%

10 posts in this topic

Salut... de ce trebuie sa avem noi de pierdut din cauza multor inculti care obtin permisul de conducere  aiurea?!  Ieri 7 decembrie veneam din constanta iar intre constanta si  valu lui traian  era un autobuz oprit in statie si un matiz un spatele lui eu ma deplasam regulamentar de banda a2a cand deodata matizul fara semnalizare  s`a bagat brusc in fata mea.. .am franat am incercat sa evit pe constrasens am vazut ca se apropie o alta masina am tras dreapta apoi am pierdut controlul masinii m`am invartit pe carosabil apoi m`am rasturnat de vreo 2 ori pe camp multumesc lu Dumnezeu ca sunt intreg  .. toata lumea care se adunase acolo a ramas uimita.. la cum arata masina eu nu am nimic....  oricum volvo dupa parerea mea sunt cele mai bune masini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aoleu, ce moment urat. Bine ca ai scapat? Casco?

Matizul banuiesc ca s-a dus, si oricum nu prea aveai ce sa ii faci, fara contact intre masini...

Am patit-o si eu acum cativa ani, mi-a luat unul fata si ca sa il evit am iesit de pe sosea si am intrat intr-un indicator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

casco nu i`am mai facut ca am zis ca o vand... si s`a intamplat... si matizul bine`nteles ca nu a oprit...    oricum urasc matizurile albastre....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau ptr masina,bine ca tu esti bine,restul nu conteaza,asta e viata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

parerea mea e ca in astfel de situatii trebuie sa cauti sa ai un contact cu masina vinovata pentru a-l face pe ciumpalac sa opreasca sa se constate ca a fost vinovat. asa, ai ramas cu paguba. slava d-lui ca esti in viata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare f rau pentru ce ti s-a intamplat. Si eu am patit ceva asemanator cu un clio, acum 3 ani, tot fara Casco. Martorii n-au vazut numarul Matizului? Poate ii dai de urma in vreun fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi 2727

A zis ca vroia s-o vanda, nu ca o vinde acum. Cel mai mare succes l-ar avea daca ar da-o pe piese. Iar masina nu cred ca mai iese din ea - stiu ce inseamna masina rasturnata, am patit-o si eu, am reparat-o si n-am mai reusit s-o vand.

In legatura cu reparatiile la reprezentanta o sa-ti dau un exemplu de preturi:

- schimbat capota, bara fata, un far si radiatoarele: 6000 euro

- revopsit o portiera, o aripa si bara spate + schimbat un stop: 2000 euro

Tind sa cred ca din pretul reparatiei unei masini rasturnate iti iei doua S40-uri noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca am postat unde nu trebuie...  la alt mesaj :)

Scuze!  ;D

La reprezentanta, am apelat si eu ptr reparatii si cunosc preturile.

In ianuarie a costat 3500 ron, pentru reparat capota si inlocuit o sricla de far. Sticla de far am adus-o eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now