zippy

oare dauneaza grav sanatatii?

5 posts in this topic

Avand in vedere ca de pe 15 sept cand fiimea a reinceput scoala,scumpa mea sotioara a devenit una din cele 3 femei din frumosul nostru oras posesoare de Volvo,iar aici bineinteles ca au inceput problemele, cea mai importanta fiind ca avand cutie automata rar cand mai vede si Volvitza viteza a 2-a, a 3-a este in meniul de seara cand ne revedem.

Deci cat de mult ii dauneaza taratul prin oras cu a I-a, 2km +2 km,cu pauze intre ei?

cand am bagat un drumulet de vreo suta km parca turbina nu prea se mai grabea sa ma ajute,hmmmmmmm.

Astept pareri si barfe, da' nu ma loviti tare ca n-am ce face, daca n-am vrut unu' din ultimile 200 de matizuri,(cum voia consoarta) asta e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

benzina turbo... nu este stresata. Nu e cu geom. variabila si nici nu lucreaza in mediu cu cenusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motoarele turbo benizna nu au nici o problema daca sunt conduse subturat/supraturat, sunt beton turbinele si rar pica, problemele sunt la turbo diesel . Deci poti sta linistit .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc,m-am mai linistit,ca oricum mai am de asteptat pana adun de un c70....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now