Sign in to follow this  
Followers 0
Guest mm78vld

La multi ani

9 posts in this topic

Profitand ca e prima zi a unui nou an, va urez La multi ani.

Numele meu este Vlad, sunt din Baia Mare si sunt fericitul posesor al unui Volvo S60, an fabricatie 2002. L-am cumparat din Germania acu 2 ani, chiar inainte de a incepe nebunia numita Taxa de prima inmatriculare, avand 105k km. Acum are 172k km, si din pacate a inceput sa dea mici semne de oboseala, dupa atatea drumuri facute pe minunatele noastre...sosele. Asa am gasit acest forum si sincer ma bucur ca exista oameni cu o pasiune extraordinara pentru Volvo. Este intr-adecar o  marca ce impune respect si cei care o poseda sunt la fel.

Cam atat pentru inceput.

Va stau la dispozitie pentru alte intrebari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit in clubul posesorilor de VOLVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine te-am gasit pe forum !! Buna achizitie , era mult mai bine daca o luai din Suedia putin rulata , masini bune si foarte ieftine , dar merge si asa , sa o ti din scurt pentru ca daca o lasi se rablageste de... bagi bani in ea de te stingi .

    Sa o pastrezi sanatos si La multi ani!

        Cu bine!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit

LA MULTI ANI !la toti posesorii de volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer sa fiu, 80% din masinile pe care le-am avut le-am cumparat din Germania, cu carte service, istoric, etc. Am incredere mare in nemti si daca ar fi sa-mi cumpar alte masini, chiar si noi, le-as cumpara tot din Germania.

Despre intretinere...ce sa zic...

N-am bagat in ea pana acum decat motorina, ulei, filtre, un capat de bara si 2 bucsi trapez fata.

Dar, dupa cum scriam mai sus, drumurile noastre au facut ca pe spate sa-mi cedeze incet suspensia. Exteriorul cauciucurilor se uzeaza...asa ca...am intrat pe www si mi-am comandat kiturile de reparatie pt spate (11 bucsi/1 parte). Acum trebuie sa-mi fac timp sa le schimb, ca de 2 luni n-am avut :D

In rest, multumesc celui de sus, n-am avut probleme, decat cu usa de la rezervor care a cazut...din senin :)

Cand am luat-o, aveam de ales intre Mercedes clasa C, BMW seria 5, Saab 95 Aero, si VOLVO. Ma bucur ca am ales Volvo.

Cred ca motivul principal pt care am ales Volvo este sigla lor, semnul masculinitatii :-p (Kidding)

:male:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da asa este , eu nu am ales numai sigla , am ales si marca pentru ca imi place si stiu ca este o masina buna si cred ca ai sa te convingi , in plus cu drumurile stai linistit ca si la mine sau mai dus niste bucsi , de cand am luat-o de anu trecut nu am schimbat decat placutele de frana , filtru de ulei , si 2 pivoti . Atat deocamdata , altceva nu da semne sa se strice , dar la drumurile noastre eu nu am nici o pretentie . Masina mea a fost stas cand am luat-o din Suedia  si merge foarte bine , am ales modelul Volvo S40 AWD si sunt multumit de el , nu am cuvinte , consum , intretinere , este super si cred ca , daca as schimbao tot Volvo mi-as lua .

 

  VOLVO Forever ! :D :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0