Guest adyy

mi s-a ars xenonul

9 posts in this topic

s-a ars becul de la xenon am cumparat unul si am dat 100 de euro merge este marca osram putei sa-mi ziceti daca am luat teapa sau am facut afacere buna :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-a ars becul de la xenon am cumparat unul si am dat 100 de euro merge este marca osram putei sa-mi ziceti daca am luat teapa sau am facut afacere buna :o

ieseai mai ieftin daca il ardeai si pe celalalt  ;D Daca imi spuneai te ajutam  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bun OSRAM-ul... Ca preturi nu stiu, dar presupun ca e ok 100Eur. Se poate si mai scump oricum ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dat enorm de mult, un set de becuri D2R Philips costa 53E deci 106E setul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nush cum e cu Osram-ul la in divizia auto dar ca si becuri normale de corpuri de iluminat in casa sunt........PROOOASTEEEE RAU, si spun asta pt ca numai eu stiu cate becuri s-au ars la mine in camera si pe hol, toate au fost marca Osram de cand a fost montata instalatia electrica, electricienii au pus peste tot Osram, si toate au inceput sa pice, iar prostia e ca prima oara am luat si eu pt inclocuitre tot Osram de la Coraura, neavand decat Osram si alta marca romaneasca, asa ca am luat 3 Osram-uri si normal ca nu au tinut mai mult de cateva sapt, am luat Philips care merg si acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in legatura cu xenoanele .. trebuie pusa vreo instalatie speciala ca asa am vazut pachete de xenon .. sau pot cumpara doar 2 becuri de xenon si le schimb cu alea originale ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este vorba de o instalaÅ£ie specială, nu sunt suficiente becurile. PoÅ£i da o căutare pe site referitor la subiectul xenon ÅŸi te vei lămuri cu siguranÅ£ă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie doua becuri xenon si doua balasturi (ridicatoare de tensiune) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now