muadDib

XC60 versus AUDI Q5 versus altele

31 posts in this topic

sunt de acord cu tine. masinile volvo nu se vand, deobicei se pastreaza.

si sunt de acord si cu decizia ta de a-ti lua q5.

bafta!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
sunt de acord cu tine. masinile volvo nu se vand, deobicei se pastreaza.

Bineinteles la cat mai iei pe ea mai bine o tii in garaj sau mergi cu ea pana cade. Dar iti spun ca deja dupa 200.000 de km bagi in ea bani la greu. Am asistat in service la multe faze tari care aveau in spate facturi de la 5000 la aproape 12.000 de lei mai ales la S80 vechi cu peste 170.000 de km.

Deja daca iti pica piese importante la motor te arde la greu Volvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bineinteles la cat mai iei pe ea mai bine o tii in garaj sau mergi cu ea pana cade. Dar iti spun ca deja dupa 200.000 de km bagi in ea bani la greu. Am asistat in service la multe faze tari care aveau in spate facturi de la 5000 la aproape 12.000 de lei mai ales la S80 vechi cu peste 170.000 de km.

Deja daca iti pica piese importante la motor te arde la greu Volvo. 

Asta e, traim in Romania si nu trebuie sa te mire lucrul asta. Atata timp cat marcile nemtesti se vand mai bine (si au si o imagine de marca mult mai buna decat Volvo=> o valoare la revanzare mult mai mare) importatorii isi pemit sa bage mai multi bani in service, care oricum are personal de kko. Mie unul mi-ar fi teama sa-si bage nasul unul de la service in S Klasse sau S80 de exemplu. Deci stai tu linistit, ca nu numai Volvo are service-ul slab care te rupe de bani.

Pe de alta parte Audi foloseste multe piese de la VW modificare (in sensul bun) si de aici rezulta si un cost general mai scazut. Nu contesc calitatea premium oferita de Audi, dar nu uita ca TDI scrie si pe Polo si pe A8. 

In plus calitatea masinilor fabricate pentru Europa de Est este mai slaba.

Tu nu esti multumit de Volvo. Imi pare rau. Asta e, niciodata nu poti sa impaci pe toata lumea, oricat de mult ai incerca.

Daca crezi ca ai facut o greseala cand ai ales Volvo inceraca sa-l vinzi si treci la o marca nemteasca.

In urmatorul numar din AMS am vazut ca va fi un test comparativ intre Q5, XC60, X3 si GLK parca. Vedem atunci care e mai tare ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Crede-ma ca si in Calarasi se agata pitipoance la colt"la greu"(stiu ce zic ,sunt de prin zona  ;) )

2.(probabil prin Alba Iulia asa se practica de stii cum sta treaba? Nu te aprinde asa ca nu e frumos sa jignesti o fata  ;D

3.calitate premium cum este Q5 si un altul de calitate doar medie cum este XC60:D :D :D :D :D :D

4.Si eu merg 40 000+ pe an....Si???

5.Teapa ti-au dat-o service-urile din Romania si nu Volvo

6.Sincer ma uimeste faptul ca a reusit cineva sa acumuleze atata ura si frustrare din cauza unui Volvo,dar imi pare rau ca pleci dintre noi....(de fapt glumeam...chiar ma bucur ca o faci  :P )

6.Lasa-ne lasa-ne!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti foarte inteligent sa stii... dar pe tine nu te-a bagat nimeni in seama.  :sign5:

Nu inteleg de unde tragi tu aceste concluzii inteligente ca voi pleca de langa voi? ???

Lasa-ne lasa-ne!!!!

Prima data am crezut ca faci parte dintr-o galerie de fotbal dar dupa aia mi-am dat seama ca era doar un bou. :thebirdman:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, topic inchis.

Succese maxime la injurii si pe alte topicuri, poate le inchidem si pe-alea !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.