Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

claudiu2525

Vand V40 1.9td din 2004

20 posts in this topic

Salut tuturor.Am un V40 din 2004,1.9 td,115cp,climatronic,4geamuri elecrice,oglinzi electrice incalzite,computer de bord,pilot automat,jante originale din aliaj,etc.Am masina din august 2005,am luat-o de la un prieten pe cand avea vreo 115000 km,acum are 170000km.Are toate reviziile la zii facute la volvo otopeni(pt ca spre norocul meu am lucrat acolo vreo 7 ani si cunosc inca multi baieti pe acolo,si imi este mai simplu).  O vand pentru ca de curand mi-am luat un XC70 pecare mi l-am dorit de mult si nu pot sa fac fata cu amandoua,desi din punct de vedere V40 este intr-o stare foarte buna.Daca va vine sa credeti de cand o am nu am schimbat la EA(innafara de consumabile) decat un cap de bara ,si un rulment pe spate. deci ,daca sunte-ti interesati astept propuneri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo,ca era sa omit,Pretul este undeva pe la 9500 eu,in conditiile in care ofer si un set de cauciucuri de vara noi(am mers c-am 500km,pt ca leam pus pe cele de iarna)Michelin de viteza,de ploaie super adev. pe care am dat aprox. 500eu,in septembrie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E dragut. Imi place. Caut o masina

Dar nu sunt dispus sa dau atat pe v40, oricum ar fi.

E doar o chestiune de gusturi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt deschis la discutii pe tema pretului,astept oferte,chir si variante cu masini mici (matiz,yaris,corsa,polo,fabia)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici o parere ,nimic???????????????? ??????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa masina, dar foarte scumpa ...avand in vedere ca e break...si ca in banii astia iti iei modelul nou de s40...

Share this post


Link to post
Share on other sites

este doar parerea ta,oricum o sa tin seama de ea,mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa fiu in pas cu moda,pret nou 9000eu,

si simt nevoia sa subliniez faptul ca,avand in vedere ca masina este intr-o stare tehnica si optica f.buna,ne-fiind necesare reparatii de nici un fel,eu cred ca este un pret corect.

mai am si ceva piese pt ea: flanse amortizoare st.+dr. noi originale

                                      cateva prezoane de rezerva(pt. ca stiti ca nu vin separat ,decat butucu cu totu)

                                      volan de piele

                                      o janta de rezerva ca cele de pe masina

                                      4cauciucuri de vara bridgestone

                                      si optional 4cauc.de vara michelin pilot exalto 205/55/15  ,

sau,daca aveti o masina pe care o vindeti de3000-4000eu,si va intereseaza un schimb,astept propuneri

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-am gandit sa va intreb pe voi,ce pret ati cere pe o masina ca asta a mea,avand in vedere ca ,masina este intr-o stare foarte buna ,nu are probleme vizibile sau ascunse,nu a fost lovita,etc.

ma gandesc ,ca poate m-am atasat eu de ea prea mult si nu apreciez corect.stiu ca in perioada asta de criza,nu se vand masini,si in special volvo,dar totusi lasan-d asta la o parte ,as aprecia cateva pareri nesubiective

Share this post


Link to post
Share on other sites

...la 7500, banuiesc ca ar trebui sa mearga.  ???

Am gasit V50-uri pe la 8-9 mii (neinmatriculate); c30 la 10000 ; s60 2005 la 12000 (neinmatriculat, 2.0T); v70 D5 180k km mommentum, 2006 13000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu pentru ca masina nu face bani care ai ceri tu dar de curiozitate incearca doar sa o pui la 6500 o sa ai o surpriza neplacuta,sti doar ca si eu sunt in aceeasi situatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt.adi2727:puteam sa jur ca tu vei fi primu cu o parere ;)

pt. SMD:este vizibila pe toate site-urilede aprox.1 an(deci, inainte de criza),si nu ma deranjat decat unu care vroia sa i-o dau prob. moca :D

pt. MARDRAXI:da ,tu ai dreptate,insa m-am gandit sa ascult si alte pareri.eu sincer,nu sint intr-o situatie asa disperata incat sa o vand neaparat pe orice suma,nu ca n-as avea nevoie de bani,dar nici chiar asa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil ca n-o sa am succes ... dar ai fi dispus sa schimbi grila fata cu una modelul anterior (cromata, actualmente vopsita negru) ? Evident, ofer o diferenta rezonabila.

Daca tot o vinzi ....

Spor la vanzare,

Vlad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu,nu cred ca ai fost subiectiv,sper ca ti-ai  luat o masina buna  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

pret nou

    8500e :wav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

    8300 :'( :'(

orice varianta ,este binevenita,si dicutabila :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca masina nu se va mai vinde,in conditiile actuale,pt ca sa o vand cu 7000,nici nu ma gandesc.

Masina va suferi modificari serioase,adica:aspect exterior,interior,muzica probabil(la asta inca nu sunt hotarat),si la sfarsit ceva caluti si cuplu ;D

astea find spuse,se poate inchide.,cand o sa fie gata o sa deschid un topic nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.