Sign in to follow this  
Followers 0
claudiu2525

VOLVO dupa 2007

5 posts in this topic

Domnilor,m-am  gandit sa lansez un subiect cat se poate de sensibil, zic eu, si anume ce parere aveti despre noul VOLVO pe platforma de ford,incepand de la S40  2004 ,V50 din 2005,S80 si XC70 din 2007+XC60 mai nou,si plecand de la un exemplu cat se poate de simplu si evident constatat:un ford mondeo ultimul tip full costa undeva pe la 30000 eu si este identic si sensibil egal cu un S80 care cu aceleasi dotari este pe undeva pe la 55000eu(vorbesc de interior si in ansamblu ca masina)+ ca mie personal mi se pare ca aceste modele noi nu prea mai au nimic in comun cu VOLVO,decat bineinteles emblema.Cu siguranta este o parere personala si astept pareri ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Compari Mondeo cu S80-ul ?  :D;D

Platforme Ford ? din cate stiu sunt adoptate si modificate platformele de fiecare in parte, mai tin minte parca (virgula) ca Volvo a dezvoltat platforma nu mai stiu carui model iar apoi a fost preluata si de Ford.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S80-ul poate are vreo legatura cu Ford Taurus si cu Lincoln MKS, folosesc aceeasi platforma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e normal desi nu ar trebuii asta e globalizarea.

parca si vad cum volvo prezinta la ford strategiile si necesarul financiar pt a le pune in aplicatie si raspunsul din partea ford este;cit? >:(,pentru ce? ???pai la ce va trebuie voua asa ceva cind uite aici mindrete de sasiu fara sa va mai chinuiti voi si pe deasupra sigur este mai bun ca al vostru nu este asa? >:( >:(

si daca mai aveti nevoie de ceva va dam noi cu cea mai mare placere motoare,transmisii,tot ce va trebuie unde va credeti de capul vostru sa concepeti,creati,inventati, ahaaaaaa adica noi suntem prosti nu?

trist foarte trist :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0