kuky

airbag volvo 440 1.8i

7 posts in this topic

Salut tuturor

Din nefericire am avut un accident cu masina mea volvo 440 1.8i din `96 si o iesit si airbagu afara,din fericire un mecanic mi-a spus ca daca era o dacie logan sau alta masina jumate din ea nu mai era buna dar pt ca este volvo si se stie cum is volvo-urile nu am patit multe la ea o trb schimbata doar bara din fata si indreptata capota putin.(am pus o poza sa o vedeti)

Iar acuma caut ceva firma sau nu neaparat din Cluj care sa imi demonteze sistemul de airbag...daca stiti ceva firma sau om care se pricepe va rog datimi o adresa sau un nr de telefon

Sper sa ma puteti ajuta...Va multumesc si astept discutii pe tema asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

E frumoasa masina. Ma bucur ca ai reparat-o.  ;)

La ce viteza s-a intamplat accidentul; in ce conditii?

Sa inteleg ca vrei sa anulezi sistemul de airbag? Nu ti-a folosit la accident?

Eu am vazut in diverse locuri airbagul de volan ptr 440-460... SH si nici nu costa f mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

viteza nu pot sa spun k era mare da era intr-o dimineata de aprilie pe o strada cu 2 succesiuni de curbe din care prima era la stanga destul de stranse curbele cam la 90 grade ambele,in a doua curba fiind la dreapta mi-a fugit spatele am urcat pe o bordura si m-am frecat de un zid cam vreo 4-5 m m-am tot dus,vina nu prea mi-a apartinut mie pt ca inainte cu vreo jumate de ora au spalat cei de la drumuri pe jos si prostii (scuzati limbajul) au spalat cu ceva detergent,iti dai seama si in aprilie nu era ff cald mai ales dimineata pe la 6:30 probabil o fi inghetat putin dar o ajuns.

Nu neaparat vreau sa ma scap de airbag ca daca gasesc sistem sa il pun inapoi si nu ii scump mai bine asa. Sti undeva in cluj unde pot gasii?sau in apropiere de cluj ori un nr de tel sa aflu un pret informativ?

post-1226-12877855304316_thumb.jpg

post-1226-12877855308562_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai aproape de tine este in Oradea, Dl. Ursu.

Are profil pe forum, este "xxdanielle20".

Succes si... prezinta-te la rubrica "Hai sa ne cunoastem"... sa iti admire mai multi masina.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

adi zimi te rog unde ai mai vazut airbag SH?

ca "xxdanielle20" nu mai are ca l-a dat

Share this post


Link to post
Share on other sites

adi zimi te rog unde ai mai vazut airbag SH?

ca "xxdanielle20" nu mai are ca l-a dat

Eu am vazut la Brasov unul, nu stiu daca mai e.

Tu daca cumperi un airbag SH, stii sa il verifici?

Nu as vrea sa fac recomandari in privinta vanzatorilor de piese sh.

Cand cumpar ptr mine ceva, e cu totul altceva...

www.dez.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now