Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Jhonny B.

Volvo XC70 ofera multe fatza de orice model Volvo ?

13 posts in this topic

Ce parere aveti despre acest Volvo XC70 , eu cred ca este o masina combinata intre o masina de strada cu una de munte , iti plimbi familia linistit ai spatiu mare , e foarte incapator , daca as avea banii , mi-as lua sigur .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau niste pareri aici , va place ?? , cum vi se pare ??? , mie imi place foarte mult XC70 mai mult decat toate modelele Volvo , faptu ca ma pot duce si la munte si la mare , peste tot .

Share this post


Link to post
Share on other sites

... mi-as lua sigur .

cine nu si-ar lua ?  ::)  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina este un crossover. Si animalul asta, "crossover", incepe sa castige teren in preferintele cumparatorilor, de acee incepe sa se impuna si in ofertele producatorilor.

Acum cine isi cumpara o masina vrea sa poata face cat mai multe cu ea si sa aiba cel mai mare confort cand face lucrurile alea. A, si vrea sa se conduca cat mai usor, sa o conduca si nevasta, cand e loc de spritz. Si sa aiba cat mai multe gadgeturi. Etc. :P

Un crossover ofera caracteristici din 2 sau mai multe clase. XC70-ul, Audi Allroad, combina ceva mici capabilitati de offroad sau - mai bine zis - capacitati de mers pe drumuri grele si in condiitii naosoale, cu comoditatea si manevrabilitatea unei limuzine. O limuzina pursange nu ar iesi de pe unde intra asta, iar un offroader veritabil se conduce pe sosea ca un camion.

Exista si animale mai ciudate, ca BMW X6, care combina un SUV cu un coupe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer daca as avea o familie maricica, exact asa ceva mi-as lua  :D Mai ales pt. interior, emana exact atmosfera relaxata de care ai nevoie intr-un concediu. Ma gandesc ca vara n-as avea nevoie nici de cort, rabatez bancheta si gata  ;D

Offtopic : Dupa mine X6 nu e un animal, e o mutatie genetica, are un succes fenomenal exact la categoriile de persoane alaturi de care n-as vrea sa naufragiez pe o insula pustie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbim pe tema X6 dupa ce il conduci. :P Exact ca la Fifth Gear, cand masina a capatat sens al existentei (pana atunci o facuse cu ou si otet) doar dupa primii km parcursi.

Revenind: As prefera oricand un XC70 unui SUV, chiar daca el ar fi XC60 sau XC90 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta as face si eu , pot sa spun ca te poti culca in el linistit daca nu ai cortu cu tine :D:)), iar X6 este cam ciudat nu stiu , dar e cam ciudat spatele , nu prea ofera din spate un aspect de SUV , mai mult hachback , acum fiecare nu se mai uita si il ia , e o masina cu o clasa superioara

si nu stiu daca X6 s-ar duce pe unde se duce XC70.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt gandite pentru acelasi lucru, asa ca nu prea le putem compara. Un aro de ex. bate cam 95 la suta dintre SUV-uri la offroad, dar nu cred ca ti-ai lua unul  :D  Daca as avea bani de X6, mi-as lua un porsche 996 carrera 4 si de restul banilor as baga benzina pana-n 2020. Chestie de gust, eu nu mi-as lua un "sports activity coupe" 4x4 diesel de 2 tone si un pic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa cum le spune numele sunt allroad, adica toate tipurile de DRUMURI, nu prim paduri si coclauri.

Masina este super (deocamdata cel putin) si este un animal de prada cu blana de oaie am uract la Ranca pe o zapada maricica si plina prin zonele viscolite de gheata fara sa fuga nici un pic in conditiile in care mergeam impreuna cu un X5 si depaseam tot ce era la deal, cu sau fara lanturi. Ca fapt divers, X5-ul a fugit putin de fund de cateva ori.

@JohnnyB : Nu-i sta bine culoarea, este o masina pentru culoori deschise, cam asa ceva :D

post-770-12877855301168_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , ma rog asta am gasit-o si eu , nu am avut alta :)) , dar pare interesant ce s-a spus , iar Aro :)) e bun , nu stiam asta  , dar nu mi-as lua asa este  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu posed genertia II 2003,totul a inceput cind am stabilit intoarcerea definitiva in romanica dupa 10 ani in italia si am facut o mica lista cu calitatile care ar trebuii sa le aibe o eventuala masina pentru a face fata schimbarii bruste de peisaj(strazi si asa zise autostrazi),asa am ajuns la concluzia ca ne trebuie un crossover,zis si cercetat,practic la indemina nu aveam multe alegeri(allroad,xc70 si outback)dar dupa prima confruntare la rece am exclus subaru datorita lipsei motorizarii diesel,xc70 a pierdut la puncte la categoria design asa ca cistigatorul era allroad dar dupa citeva probe si studi de piata sa descoperit ca cistigatorul era dopat(valoare de piata supraevaluata,siguranta**/*****)  si ca la capitolul siguranta volvo ar fi olimpic normal ca ajuns la acest punct alegerea a fost mai mult decit usoara fiind posesr de 1buc nevasta si 2buc copii.

pentru mine personal masina mai completa ca xc70 nu exista nu are nimic in comun cu nici o alta,siguranta 10,confort 10 pe urma ce ma intereseaza ca e greu de gasit un loc de parcare pt ea,eu stau foarte comod asezat in xc70-ul meu si astept pina gasesc.este masina nr1 pt familie 8) 8) 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0