strikeman

un meserias in bucuresti :)

9 posts in this topic

fratilor am gasit un meserias...omu a lucrat la volvo pe tinichigerie..dar face si mecanica..eu am fost la el cu probleme pe la articulatie si a lucrat bine si ieftinache..se mai invarte si face rost si de piese originale.

va dau telefonul lui...il cheama PATINA....0722587448

P.S are si el 2 volvane...s60 si s40...s60 a fost dauna totala si acum arata impecabil..

Share this post


Link to post
Share on other sites

lucreaza in pipera-tunari....si acasa in otopeni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

baiatu asta de care zici,Patina este foarte bun ca tinichigiu,ca mecanic nu vil recomand,,,

sau poate iai lasat masina ,si a umblat altcineva la ia??

il cunosc de mult timp,dar nu stiam ca sa facut si mecanic ???

Share this post


Link to post
Share on other sites
se mai invarte si face rost si de piese originale.
:laughing6: :laughing6: :laughing6:

dada il recomand si eu ...daca vreti sa veniti cu o problema la el si sa plecati cu alte 10 :) Sa nu mai vorbim de renumitele camere de filmat de la Primus care l-au surprins acum o luna aprox. alergand pe camp pe langa service cu o capota de s60 aruncata de noi. Detalii... Asa ca daca voi credeti ca piesele montate de el sunt noi, sau cel mult second hand, mai ganditi-va odata.

Despre trecutul lui glorios si triumfator in firma ma abtin sa comentez.

Culmea culmilor ... Am avut un C30 2.0 benzina. A fost unul singur si frumos. L-am facut demo, iar in 2 saptamani cineva de la presa a reusit sa il faca dauna totala. Ne luam banii de la asigurator, comandam alta masina si asta a fost. In acelasi timp o prietena a directoarei de marketing vrea sa isi cumpere o masina; cautam noi ce cautam nu gasim nimic la banii respectivi. Dupa o perioada ea ne suna si ne spune ca a gasit un C30 2.0 benzina pe autovit si ca vrea sa il cumpere ca are putini kilometri si pretul e bun. Nu a durat mult pana sa facem sinapsa si sa o rugam sa ne dea seria de sasiu sa o verificam si noi.

Una peste alta si povestea scurt pe doi, Patina a cumparat dauna, a reparat-o si acum o vindea ca aproape noua pe autovit.

Daca totusi vreti sa va lasati masina la el, intrati pe la Primus doua minute si intrebati pe oricine detalii de patina :) O sa va raspunda cu drag :D

Pe mine unul ma amuza ca lumea chiar il recomanda :) (Normal, in necunostinta de cauza) :happy12: :happy12:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andy:

"L-am facut demo, iar in 2 saptamani cineva de la presa a reusit sa il faca dauna totala" - accident cu un microbuz care nu le-a dat prioritate si C30-ul s-a rasturnat? Sa stii ca i-au facut o reclama super buna cu ocazia accidentului :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

al doilea raspuns pertinent al lui andy, asa cum ar trebui sa raspunda mereu, fara nervi si ifose ieftine.

Ai a doua bila alba de la mine, andy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nervii si ifosele ieftine apar cand sunt agasat in necunostinta de eforturile mele si ale echipei de aici de a imbunatatii lucrurile. Nu se poate scrie pe forum la ce lucram zilnic si ce actiuni avem, pentru ca nu asa operam. P.s. Nu vreau sa fac colectie de bile  ;)

Betty, da ala era cazul :) Reclama a fost buna pentru ca aveau o datorie morala ca ne-au dat o gaura in masinile de demo. Ma rog, am avut cu cine sa discutam la Libertatea.

Am gasit si acum articolul : http://www.libertatea.ro/stire/micul-suedez-ne-a-salvat-viata-177894.html

P.s : Daca vreti test drive cu XC60 D5 acum e momentul. In weekend pleaca la Libertatea  ::)

Fingers crossed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu numai la voi se fac din astea mai Andy si la fostele serviceuri Daewoo se cumparau Cielo facute praf si se vindeau ca noi, acum pe bune romanul este expert in a face banii repede :D .

Sunt o gramada de serviceuri care numai asta fac, cumpara masini facute praf, le repara, unii le mai manaresc si AIRBAGurile de nu ies nici la cel mai amanuntit test iar in caz de accident ........soarta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now