Sign in to follow this  
Followers 0
ursu48

Ghici cine te vede pe drumuri.

17 posts in this topic

Va regasiti ?

In atach gasiti lista completa a ochilor electronici de pe drumurile patriei. 

ENJOY!!

camere fixe.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici sa ma omori si nu stiu la ce sa ma uit ..  ???:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideal ar fi la atasament, ca sa stii ce te asteapta cand ai u ;Dn drum.

ioiiii...acu m-am prins...  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

O observatie suplimentara ar fi ca aceste camere nu inregistreaza viteza.  Radarele fac treaba asta. 

Da-ti cu pareri sau cu PIETRE!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum mah nu inregistreaza viteza? Pai scrie clar si ce tip de cinemometru e folosit .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum mah nu inregistreaza viteza? Pai scrie clar si ce tip de cinemometru e folosit .

ce m-as fi facut eu fara observatiile tale, inteleptule MAH! 

Erata: jupan' Bogdan are dretptati. E inclus radarul.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Åžoferii care circulă pe drumurile naÅ£ionale care tranzitează judeÅ£ul Sibiu  vor trebui să fie foarte atenÅ£i la viteza cu care circulă. ÃŽn aproximativ două săptămâni vor deveni funcÅ£ionale radarele fixe, o parte dintre primării având deja contractele semnate cu firma care se ocupă de acestea.

La Tălmaciu vor fi amplasate două aparate radar, dar locurile exacte nu au fost deocamdată stabilite. Conform contractului, amenzile vor merge în procent de 51% la autorităÅ£ile locale, 49% urmând să intre în conturile firmei care se ocupă de radare. "Va fi semnat un protocol ÅŸi cu PoliÅ£ia, însă mai întâi de toate trebuie să vedem amplasamentele, ÅŸi pentru asta nu ne-au contactat", spune Constantin Barbu, primarul din Tălmaciu. Contractul cu firma s-a semnat ÅŸi la BoiÅ£a. Primarul Nicolae Mohor spune că amenzile vor merge în procent de 56% la firmă ÅŸi 44% la bugetul local. Åži la Cristian a fost semnat contractul. "Contractul l-am semnat, radarul este montat, aÅŸteptăm doar licenÅ£a", spune Ioan Seuchea, primarul localităÅ£ii. Amenzile vor intra în procent de 51% în bugetul primăriei, 49% din bani urmând să fie viraÅ£i în contul firmei care se ocupă de radare. Primăria din Miercurea Sibiului a semnat de asemenea contractul cu firma, procentele din amenzi fiind aceleaÅŸi ca ÅŸi la Cristian. Primarul Ioan Troancă spune că un aparat a fost deja montat la Apoldu de Sus ÅŸi sunt discuÅ£ii pentru amplasarea celui de-al doilea aparat, la Miercurea. DiscuÅ£ii pentru amplasarea unui aparat radar se poartă ÅŸi cu primăria din Åželimbăr, dar viceprimarul Marius Grecu spune că nu s-a semnat încă nimic.

http://www.tribuna.ro/stiri/eveniment/avem-radare-fixe-in-doua-saptamani-32041.html

post-972-12877855611421_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@roco:

vezi ca cel din poza ca si cel din sacel e radar laser , al carui principiu este punct ochit/punct lovit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o intrebare. Radarele cu camera, alea fixe, te iau si din fata (adica de pe banda cealalalta)? sau doar din spate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretic pe timp de zi te pot lua din fata cele montate pe contrasens, insa pe timp de noapte sunt inutile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lui cumnata-miu i-au venit in posta 2 radare in 2 zile consecutive. Amandoua in Ialomita unu in Cotorca si celalalt la Cosereni. Amandoua sunt in aceeasi zi la diferente de 30-40min.

PS. Amandoua sunt luate noaptea pe la 2-3 asa ca .... nu va mai bazati ca noapte sunt inutile :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si cu ce viteza l-au prins? eu merg prin localitati numai cu 70 si nu am luat niciodata o amenda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eroarea tahograf medie este de cca 5-8 km.... asta inseamna ca fata de viteza de pe bord, cea reala este cu 5- 8 km mai mica.... dar niciodata nu e tarziu sa avem surprize... eu am primit "o felicitare" la cca 8 luni dupa fapta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

depinde f mult de volumul de amezi de pe raza localitatii respective.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit si eu in posta ieri radarele din respectivele localitati cu mentiunea ca mie mi-au venit amandoua o data. Si sunt de la inceputul lui septembrie.

pai si cu ce viteza l-au prins? eu merg prin localitati numai cu 70 si nu am luat niciodata o amenda!

pe el cu 60 si ceva si 90 si ceva

pe mine cu 60 si 80 :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0